Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
FIRSATLAR ŞEHRİ ELAZIĞ TANTIM TOPLANTISI
 
Elazığ TSO tarafından uygulanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Fırsatlar Şehri Elazığ” adlı proje, Elazığ TSO’da 15 Eylül 2011 tarihinde düzenlenen Basın toplantısı ile tanıtıldı.

 
Projenin tanıtımını Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal ile FKA Elazığ Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Abdurrahman Çelik birlikte yaptılar. Proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, hedeflerinin hazırlanan proje ile Elazığ’a yatırımları özendirmek ve yeni girişimciler kazandırmak olduğunu söyledi. Önal konuşmasında, “Fırat Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında açıklanan teklif çağrısına Odamız tarafından hazırlanmış olan “Fırsatlar Şehri Elazığ” projemiz destek almaya hak kazanmıştır.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul gören 4 projeden biri olan “Fırsatlar Şehri Elazığ” projesi kapsamında ilin potansiyel kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve Elazığ’ın yatırım potansiyelinin etkili bir şekilde tanıtılması hedeflenmektedir.
Proje kapsamında, Elazığ’ın potansiyel kaynakları olan ve 8 ayrı konuda fizibilite raporu ile birlikte Elazığ tanıtım kitabı hazırlanması ve bu çalışmaların İngilizce özeti ile birlikte yayın haline getirilmesi planlanmaktadır. Toplam bütçesi 96 bin TL olan projenin yüzde 75’i Fırat Kalkınma Ajansı, yüzde 25’i Elazığ TSO tarafından desteklenecektir.
Hazırlanan proje ile; Elazığ’ın her yönü ile tanıtıldığı “Fırsatlar Şehri Elazığ” genel tanıtım kitabı ile birlikte, Balık İşleme Tesisi, Çelik Döküm Tesisi, Entegre Mermer İşleme Tesisi, Kromit Cevheri Zenginleştirme Tesisi, Üzüm Suyu Konsantresi, Pekmez-Orcik-Pestil Üretim Tesisi, Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Tesisi ile Sünger Yatak İmalatı konularında Türkçe ve İngilizce olarak fizibilite raporları hazırlanmaktadır.
Yatırımcılara önemli bir yol haritası oluşturacak olan bu fizibilitelerin ilimizdeki yatırımların artmasına öncülük etmesi en büyük temennimizdir. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm yatırımcılarımıza destek ve yardımcı olmaya devam edeceğiz.
Bu düşüncelerle, sadece Elazığ’ın değil çevresindeki diğer illerinde ekonomik yönden gelişmesine katkı sağlayacak olan bu projeyi desteklediklerinden ötürü, Fırat Kalkınma Ajansımıza teşekkür ediyor, Projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Bölge İçin Önemli Bir Çalışma
Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Abdurrahman Çelik’te toplantıda yaptığı değerlendirmede, Ajansın bölgesel kalkınmayı destekleme adına uygulamış olduğu Doğrudan Faaliyet Destek Programının amacına uygun bir proje hazırlayan Elazığ TSO’nun örnek olduğunu söyledi.
Çelik açıklamasında, “Kuruluşumuzun amacına birebir uyan bir proje hazırlayan Elazığ TSO aslında diğer kurumlara örnek bir çalışma ortaya koymuştur. Biz kurum olarak bu projenin çıktılarından ülke içinde ve yurt dışında yatırımcılarla görüşmelerimizde son derece yüksek düzeyde istifade edeceğimiz bir ürün ortaya çıkarılıyor. Çalışmayı yakından izleme ve zaman zaman katılma imkanı buluyoruz. Bölgemiz için önemli bir altyapı oluşturuluyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Bu haber 1905 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.9.2011 17:31:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.