Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
YENİ TEŞVİK SİSTEMİ İÇİN BAŞKAN ŞEKERDAĞ’DAN ÖNEMLİ TALEPLER
 
·     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın daveti üzerine Ankara’ya giden Başkan Şekerdağ Yeni Teşvik Yasası ile ilgili son derece önemli olan beklentileri dile getirdi…
 
Ekonomi Bakanlı Zafer Çağlayan yılsonuna kadar yeni bir teşvik modeli oluşturulması hususunda, davet edilen Oda Başkanlarıyla 9 Eylül 2011 tarihinde Ankara’da görüş alış verişinde bulundu. TOBB ikiz kulelerinde gerçekleştirilen toplantıya davet edilenler arasında yer alan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO tarafından hazırlanan dosyayı bakana takdim ederken, Elazığ ve Bölge için önemli konuların altını çizdi.
Yaklaşık dört saat süren toplantıya ülke genelinden davet edilen Oda başkanları ile birlikte TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’da katıldı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile yaklaşık otuz kişiden oluşan bakanlık uzman ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda yıl sonunda yürürlüğe geçmesi planlanan yeni teşvik modeli tartışıldı.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin geri kalmışlığının önlenmesi hususunda çalışmaya önem verdiklerini ifade ederek, “Sayın Bakanımızın davetine icabet etme noktasında hazırlıklarımızı tamamlayarak tespit etmiş olduğumuz ve üyelerimizin bizlere birebir yansıtmış oldukları konuları bir dosya haline getirerek bu önemli toplantıda konuyla ilgili en üst makamlara yazılı ve sözlü olarak sunma fırsatı bulduk. İnanıyorum ki, bu görüş ve beklentilerimiz yeni teşvik sisteminde yer alacak ve iş dünyasının beklemiş olduğu yeni bir destekleme modeli uygulamaya konulacaktır.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin ve bölgemizin kalkınma ve gelişmesinde son derece önemsediğimiz ve her platformda dile getirmiş olduğumuz bu sorunların çözümü bölgeler arası kalkınmışlık farklılıklarını ortadan kaldıracağı gibi, kaynakların ekonomiye kazandırılmasına, işsizliğin önlenmesine, istihdamın artışına ve iş dünyasının daha uygun koşullarda rekabet ve üretimine katkı sağlayacaktır. Sayın Bakanımızın, iş dünyasının temsilcileriyle böylesine önemli bir konuda müşterek hareket etme noktasında göstermiş oldukları gayretlere teşekkür ediyoruz. İnşallah 2012 yılı başta ilimiz olmak üzere tüm bölgemiz için çok daha farklı olacaktır.”dedi.
Başkan Şekerdağ’ın Çözüm Önerisinde Bulunduğu Sorunlar:
-Bedelsiz arsa tahsislerinde yaşanılan sorunların ortadan kaldırılması
-Risk sermayesi sorununun çözümü için uzun vadeli ve düşük faizli kredi uygulaması
-Bölgedeki güven sorununun bir an önce çözülmesi
-Haksız rekabetin önlenmesi
-İstihdam üzerindeki yüklerin ve vergilendirmenin yeniden gözden geçirilmesi
-KOSGEB kredilerinin artırılması ve bölgeye pozitif ayrımcılık yapılması
-Kalkınma Ajanslarının yetki, sorumluluklar ile bütçelerinin artırılması
-Bölgenin altyapı sorunlarının çözümü ve kaynaklarının ekonomiye kazandırılması
-Bölgede; Tarım, Hayvancılık, Turizm, Madencilik ve Hizmetler Sektörünün desteklenmesi
Bu haber 1367 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.9.2011 15:35:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.