Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
AFRİKA’YA YARDIM ÇAĞRISI
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ülke genelinde başlatılan Somali’ye yardım kampanyasına Elazığ’da start verildi…
 
Kampanyanın Elazığ kamuoyu tarafından sahiplenmesi ve desteklerin başlatılması için Elazığ TSO’da, Elazığ Ticaret Borsası ile birlikte müşterek bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Dumandağ ile her iki Odanın Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, kampanyaya Elazığ TSO ve Elazığ halkının sahip çıkacağını belirterek, “Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, özellikle 2011 yılında Doğu Afrika Ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı ve bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere, binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği, kısacası bir insanlık dramı ile karşı karşıya kalındığı tüm kamuoyunca bilinmektedir.
Açlık felaketi ile karşı karşıya kalan Afrika ülkelerine gerekli maddi yardımın ve desteğin sağlanması amacıyla, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ile bu doğrultudaki mevzuat hükümleri çerçevesinde 1 aylık süre ile sınırlı olmak üzere TOBB ve Diyanet İşleri Başkanlığınca bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.
Bu kampanyaya arzu eden tüm vatandaşlarımız ve tüm üyelerimiz katılabilecektir.
Kampanya için yardımlar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin açtırdığı Türkiye İş Bankası A.Ş. TOBB Şubesi nezdindeki “TOBB – Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı” adı altında 4375-333 numaralı TL hesaba (IBAN numarası TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33) yatırılacaktır.
Bu hesapta toplanan nakdi bağış tutarları, Ankara Valiliği’nin denetimi sonrasında 2011/9 sayılı Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nın T.C. Ziraat Bankası Bilkent Plaza Şubesi nezdindeki TR86 0001 0017 6234 2869 8550 39 nolu TL hesaba toplu olarak transfer edilecektir.
Nakdi yardımların yanı sıra ayni yardımlara da acilen ihtiyaç duyulmaktadır.
·         Sağlık sebepleri ve kültürel yaşam biçimleri dolayısıyla, sadece belirli ürünler kampanyaya kabul edilebilmektedir. Kampanya kapsamında kabul edilen ürünler şunlardır:
·         Sıvı Yağ(Ayçiçek, Konola yağı, mısırözü yağı), toz şeker, un, makarna (çubuk), süt tozu(krema değil klasik süt tozu), bebe bisküvisi, buğday yarması, tuz ve çocuk maması.
·         Ürünlerin son kullanma tarihlerine en az 6 ay kalmış olmalıdır.
·         Asgari Yardım miktarı 1 ton olarak belirlenmiştir. 20 tona kadar yapılan yardımların limana ulaştırılması Oda ve Borsamıza ait olacaktır.
 Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan ayında, halkımızın da beklentileri doğrultusunda açlık tehlikesi yaşayan Afrika ülkeleri için başta Üyelerimiz olmak üzere tüm halkımızın her türlü yardım ve desteği sağlayacağı inancıyla, bugünden Elazığ Kamuoyuna teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz. “dedi.
Toplantıda bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal ile Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ halkının bu tür sosyal sorumluluk taşıyan hadiselerde büyük bir duyarlılık örneği gösterdiğini, dinimizin gereği olarak ta her vatandaşın kendi imkanları ölçüsünde destek vermesi gerektiğini ifade ettiler.

Bu haber 1506 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.8.2011 14:15:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.