Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
DOĞU ANADOLU BÖLGE TOPLANTISI
 
Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki toplantıda bölgenin sorunları masaya yatırılırken, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Toplantıya TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Akyıl ve Çetin Osman Budak, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ile Bölge Oda ve Borsa Başkanları  katıldılar.
Oda ve Borsa Başkanlarının görüşlerini dinleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada Türkiye’nin en önemli özelliğinin özel sektörün dinamizmi olduğuna dikkat çekerken, tüm bölgelerle istişare toplantıları yapacaklarını ve bölgelerin sorunlarını beklentilerini tartışacaklarını anlattı.
TOBB’un çalışmaları hakkında Oda ve Borsa Başkanlarına bilgi veren ve görüş alışverişinde bulunan Hisarcıklıoğlu, TOBB’un Türkiye’nin en demokratik kurumu olduğunu ifade etti. Kadın ve genç girişimcilerin desteklenmesini isteyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ülkenin zenginleşmesi için kadın ve genç girişimci sayısının artırılmasının önemine değindi.
 
Başkan Şekerdağ Sorunları Dile Getirdi
Toplantıda bölgenin ve Elazığ’ın önemli sorunları hakkında bir değerlendirmede bulunan Başkan Ali Şekerdağ, Tarım, Hayvancılık, Teşvikler, İşsizlik, Güvenlik ve Kalkınma Ajanslarının güçlendirilmesi ana başlıklarında topladığı sorunları dile getirerek hazırlanan raporu TOBB Başkanlığına sundu.
Toplantının son derce yararlı geçtiğini ifade eden Başkan Şekerdağ, “Bölge illerimizin Oda ve Borsa Başkanları tarafından iş dünyasının ve bölge insanının beklentileri dile getirilmiştir. Birliğimiz bu sorunları rapor halinde ilgili tüm Bakanlıklara sunacaktır. Umuyoruz ki, bu taleplerimiz ilgili makamlar tarafından dikkate alınarak buna göre çözüm önerileri geliştirilir. Odamız tarafından gündeme taşınan sorunlar ilimizin olduğu kadar bölgenin de sorunlarıdır. Bu anlamda, önümüzdeki süreç içerisinde bu sorunların çözümü yolundaki girişimler, tüm göstergeler itibarı ile ülkemizin en geri kalmış yöresi olan Doğu Anadolu Bölgesi için bir dönem noktası olabilecektir” dedi.

Bu haber 1582 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.8.2011 14:06:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.