Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
SEMİNER GÜNLERİ BAŞLADI…
 
Elazığ TSO tarafından uygulanmakta olan “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi kapsamında 2. Dönem seminerleri 26 Temmuz 2011 tarihinde başladı. 29 Temmuz 2011 tarihine kadar devam edecek seminerler kapsamında 7 ayrı konuda, konuşmacılar katılıyor…
 

26 Temmuz 2011 tarihinde başlayan seminerlerin açılışına Elazığ Valisi Muammer Erol, F.Ü.Rektörü Prof.Dr. A.Feyzi Bingöl, Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Türkiye Bilişim Derneği Genel Sekreteri Fikret Kalfaoğlu, İş Kur İl Müdürlüğü uzmanı Şevki Esen, Kursiyerler ve konuya ilgi duyanlar katıldı.
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde uygulanan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının program otoritesi olduğu “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında Elazığ TSO’nun yürüttüğü, Fırat Üniversitesi ile Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nin ortaklığında gerçekleştirilen “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi ikinci dönem seminerleri start aldı.
 
Kalfaoğlu: Elazığ Örnek Bir Proje Uyguluyor…
Seminerlerin açılış konuşmasın yapan, Proje ortağı Türkiye Bilişim Derneği Genel Sekreteri Fikret Kalfaoğlu, TBD’nin kuruluş ve çalışmaları ile ortağı olduğu projeler hakkında bilgiler vererek, Elazığ’da uygulanmakta olan projenin ülke genelinde çok ciddi bir eleman ihtiyacı olan Bilişim sektörü için önem taşıdığını vurguladı. Kalfaoğlu konuşmasında Elazığ’da uygulanan projenin AB Delgasyonu tarafından örnek projelerden biri olarak kabul gördüğünü ifade ederek, Eylül ayı içerisinde çok geniş bir heyetin projeyi yerinde incelemek üzere Elazığ’a geleceğini söyledi.
 
Şekerdağ: Gençlere Önemli Bir Hizmet Sunuluyor…
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ da seminer açılışında yaptığı konuşmada Elazığ TSO’nun uygulamış olduğu mesleki projelerle özellikle işsiz gençlere önemli bir destek verdiğini ifade dedi. Başkan Şekerdağ konuşmasında, “10 Kasım 2010 tarihinde uygulanmasına başlayan “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesinin ortakları Fırat Üniversitesi ile Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesidir. Projenin iştirakçileri ise Fırat Teknokent A.Ş. ile Bildemmak Bilgisayar Eğitim Şirketidir. Proje kapsamında, 15-29 yaş arası ve farklı eğitim düzeylerine sahip toplam 240 vatandaşımıza, Bilişim Sektörü üzerine 12 ay süre ile eğitim verilmektedir. Proje ile öncelikli hedefimiz, kursiyerlerin en az yüzde ellisinin işsahibi olmasıdır.
 
Bu projelerin uygulanmasında Odamız, kendi alanlarında deneyimli kurumlarla işbirliği yapmayı ihmal etmemekte ve onların birikimlerinden ilimizin en üst seviyede istifade etmesine gayret göstermektedir.
Bu doğrultuda; Fırat Üniversitesi, kendi laboratuarlarını bu eğitimlere açmış ve 4 eğitmen görevlendirmiş bulunmaktadır. Yine kendi alanında Ülkemizin en önemli kurumu olan Türkiye Bilişim Derneği de projenin tüm aşamalarında katkı sağlamış ve seminer takvimi doğrultusunda konusunda uzman 6 kişilik bir ekiple Elazığ’a gelmişlerdir.
Yine proje iştirakçilerimiz olan Fırat Teknokente ve Bildemmak Bilgisayar Şirketleri de, eğitim ve staj konularında destek sağlamaktadırlar.
Projenin ikinci dönemini bitirerek sertifika almaya hak kazanan tüm kardeşlerimizi kutluyorum. Umuyorum ki, bu eğitimler sonunda sürekli bir gelişim içerisinde olan bilişim sektöründe istihdam imkanları artacaktır.
4 gün sürecek olan ve tüm iş dünyasını da ilgilendiren seminerlere başta kursiyerlerimiz olmak üzere konuya ilgi duyan tüm kesimlerin katılarak sağlamış olduğumuz bu imkandan yararlanmalarını diliyoruz.”dedi.
Program, Elazığ İş Kur İl Müdürlüğü uzmanı Şevki Esen tarafından verilen Kariyer Danışmanlığı konulu seminerle sona erdi.
 
27 TEMMUZ 2011 Çarşamba
 
10.00            Girişimcilik
                     Fikret KALFAOĞLU (Türkiye Bilişim Derneği)
13.30            İş Planı Hazırlama ve Yönetim
                     Nurgül ŞENEFE (Türkiye Bilişim Derneği)
14.15            Ara (İkram)
15.00            Kariyer ve CV Hazırlama
                     Levent KARADAĞ (Türkiye Bilişim Derneği)
 
28 MAYIS 2011 Perşembe
 
10.00            e-Ticaret ve İnternet Sosyal Pazarlama
                     Ahmet ESGIN (Türkiye Bilişim Derneği)
11.00            Ara (İkram)
13.30            Web Dünyası ve Yaşam
                     Serdar ÖZGÜL (Türkiye Bilişim Derneği)
 
29 MAYIS 2011 Cuma
 
13.00            İletişim ve Teknikleri
                     Seçil Yılmaz UÇKAN (Türkiye Bilişim Derneği)
15.30            Sertifika Töreni
16.30            Kapanış Kokteyli
 
 
Elazığ TSO AB Proje Yönetimi
 

Bu haber 1941 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.7.2011 15:07:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.