Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Temmuz Ayı Meclis Toplantısı
Başkan Önal: Odamız İlimiz ve Üyelerimiz İçin Önemli Çalışmalar Yapıyor
 
Elazığ TSO Temmuz ayı Meclis toplantısı Nuri Önal başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan, Başkan Önal, Meclis Üyelerinin Beraat Kandillerini kutlayarak sözlerine başladı. Önal konuşmasında, Oda Yönetiminin önemli çalışmalar yaptığını belirterek bunlara katılımın yetersiz olduğunu ifade etti.

Önal konuşmasında, “Değerli arkadaşlar toplantıya başlamadan önce yarın idrak edeceğimiz Beraat Kandilinizi kutluyor, bu müstesna gecenin size ve ailenize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Sayılı günler kalan Ramazan ayının da hayırlara vesile olmasını şimdiden diliyorum.
Değerli Arkadaşlar; Yaz sıcakları ve tatil dönemine rağmen Haziran ve Temmuz ayının ilk haftası içerisinde Odamız Yönetim Kurulu son derece önemli çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştirdi.
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunmasında bu çalışmalar hakkında bilgi verilecektir. Her hafta birbirinden önemli iki üç etkinliğin yapıldığı bu dönemde maalesef Meclis Üyelerimizin ve Meslek Komitelerimizin katılımının son derece yetersiz olduğunu gördük. Bu derece önemli çalışmaların içerisinde tüm Meclis Üyelerimizin adeta birbiriyle yarışır vaziyette yer almasını gönlümüz arzu ederdi. Çünkü burada bulunmamızın birinci nedeni zaten bu. Yani seçilmiş olduğumuz guruplarımızın temsil edimlisi, sorunlarının gündeme getirilmesi, bu üyelerimizin ve meslek gruplarımızın etkinliklere katılımının sağlanması Meclis üyelerimizin sorumlulukları altında olan faaliyetlerdir. Üyelerimiz başta olmak üzere, toplumun hemen her kemsinin Odamızdan beklentilerinin olduğu hepimizin malumudur. Bunlara cevap verme noktasında tüm meclis üyelerimiz eşit sorumluluğa sahiptir.
Değerli Arkadaşlar, Ülkemiz yeni bir seçim sürecinden çıktı. Çok sayıda yeni icracı bakanlık oluşturuldu. Yani Ülkemizde aslında yeni bir dönem başladı. Bu dönemi bizim en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Kafa kafaya vererek neler yapılabilir konusu üzerinde tartışmamız ve bir sonuca ulaşarak bunu ilgili mercilere ulaştırmamız bugün toplumun bizden öncelikli beklentisidir. Zaten Odamız icracı bir kurum değildir. Burası bir talep makamıdır. Sizlerden ricam, başta üyelerimiz olmak üzere ilimizi her anlamda ilgilendiren düşünce ve görüşlerinizin bizlerle paylaşılması ve bu konularla ilgili çalışmalara katılım sağlanmasıdır.
Bu anlamda, bu toplantı ile birlikte Meclisimiz için de yeni bir dönemin başlamasını temenni eder, Hepinize en derin saygılarımı sunarım.”dedi.
Meclis Başkanı Nuri Önal’ın konuşmasının ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü tarafından okundu. Yapılan konuşmaların ardından bir bir söz alan Meclis Üyeleri başta yerel yönetimler olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlardan beklentilerini dile getirerek yaşanan sorunlarla ilgili rapor hazırlayarak bir sonraki Meclis Toplantısına sunulmasına karar verildi.

Bu haber 1628 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.7.2011 17:15:35
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.