Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
3. Dönem Eğitimleri Başladı…
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen, Fırat Üniversitesi ile Türkiye Bilişim Derneğinin ortak olduğu “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi kapsamında 4 ayrı gruba yönelik olarak verilen eğitimlerin 3. Dönemi 11 Temmuz’da başladı.
 
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde uygulanan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının program otoritesi olduğu “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında Elazığ TSO’nun yürüttüğü, Fırat Üniversitesi ile Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nin ortaklığında gerçekleştirilen “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi kapsamında Ağ İşletmenliği, Web Programcılığı, Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayar Teknik Servis Eğitimlerinin üçüncü ve son dönem eğitimlerine başlandı.
Proje kapsamında, Fırat Üniversitesi Enformatik Bölümünde ve Bildemmak Bilgisayar Kurusunda, Bilgisayar Teknik Servis Eğitimi, Web Programcılığı Eğitimi ve Ağ İşletmenliği Eğitimleri, Elazığ TSO bünyesinde kurulan bilgisayar laboratuarında ise Temel Bilgisayar Eğitimleri verilmektedir.
17 Ocak 2011 tarihinde başlayan eğitimler kapsamında ilk iki dönem eğitimleri tamamlanmış olup bugüne kadar toplam 160 kişiye eğitim verilmiştir. 4 ayrı grupta halen 80 kişinin eğitimleri ise devam etmektedir.
19 Ağustos 2011 tarihinde tamamlanacak olan eğitimler sonrasında kursiyerler bir hafta staj görecek ve 5 gün sürecek olan seminer günlerine katılacaklardır.
Projenin başarılı bir şekilde uygulanması ve kursiyerlerin bundan sonraki yaşamlarına almış oldukları eğitimlerin istihdam anlamında katkı sağlaması için Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, amaçlarının işsizlikle mücadelede risk grubunu oluşturan bireylere yardımcı olmak olduğunu söyledi.
 
Elazığ TSO AB Proje Yönetimi
 

Bu haber 1590 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.7.2011 08:21:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.