Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
FKA’dan Yeni Proje Teklif Çağrıları
 
Fırat Kalkınma Ajansı, 29 Haziran 2011 tarihi itibariyle “Turizm ve Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi” ve “Turizm Sektörünün Geliştirilmesi” Mali Destek Programlarına ilişkin proje teklif çağrısı sürecini başlattı. Bu kapsamda potansiyel başvuru sahiplerinin programlar hakkında bilgilendirilmesi amacıyla Elazığ TSO Konferans Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.
 
Tanıtım toplantısına, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Kamu Kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, yerel yönetim yetkilileri ve  sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri toplantının açılışında yaptığı konuşmada yerel dinamikleri harekete geçirmede bu tür programların önemli olduğunu vurgulayarak "Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı, bölge dinamiklerinin harekete geçirilmesinde önemli görevler üstlenmiştir. 2010 yılı mayıs ayında ilan edilen proje teklif çağrılarımız, yıl sonunda KOBİ’lere yönelik uygulanmıştır. 29 Haziran 2011 tarihi itibarı ile de 7 milyon TL Turizm ve Sanayi Altyapılarının Geliştirilmesi, 4,5 milyon TL Turizm Sektörünün Geliştirilmesi, 700 bin TL Doğrudan Faaliyet Desteği ve 450 bin TL de Teknik Destek olmak üzere toplam 12 milyon 650 bin TL kaynağın ilk etapta kullandırılması planlanmıştır. Yine yıl içinde özel sektöre yönelik destek programları da uygulanacaktır. Bu programlarla bölgemiz illerinin altyapılarının güçlenerek potansiyelimizin ekonomiye kazandırılacağına ciddi bir katkı sağlanacağına inanıyoruz. Bu nedenli ilgili tüm kurumların bu programlara ilgi göstermesini bekliyoruz ” dedi.
Bilgilendirme Programı Ajans uzmanlarının sunuşları ile devam etti.
 

Bu haber 1491 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.7.2011 12:54:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.