Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELSİAD Yönetiminde Yeni Dönem
ELSİAD Genel Kurulu sonucunda oluşan yeni yönetim kurulu Elazığ İŞGEM’de düzenlediği basın toplantısında, yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında basına bilgi verdi.
Yapılan toplantıda eski Başkan Veysel Solmaz 9 yıllık hizmet döneminin kısa bir değerlendirmesini yaparak, yeni dönemde görev alan arkadaşlarına başarılar diledi.
 
ELSİAD Başkanı Mustafa GÖKÇE
 
Daha sonra bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve ELSİAD yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökçe, gönüllük esasına göre hizmet eden derneklerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, “Kısa adı ELSİAD olan, Elazığ Sanayici ve İşadamları Derneğimiz, yapılan Genel Kurul sonunda yeni dönem Yönetim Kurulunu oluşturmuştur. Bir bayrak yarışı olan ve gönüllük esasına göre hizmet veren Derneğimizde, önceki dönem yöneticilerimiz ve yeni arkadaşlarımızın görev bölümü ile ELSİAD yeni yönetim kurulu belirlenmiştir.
1990’lı yıllarda gerek Türkiye’de gerekse de bölgelerimizde yaşanan sanayileşme ve buna bağlı olarak gelişen hizmetler, özel sektörün dinamizmini arttırmıştır.
Bu doğrultuda 2000 yılında Kuruluşu gerçekleştirilen ELSİAD Ekonominin itici gücü haline gelen sanayici ve işadamlarını bir dernek etrafında toplayarak, koordineli ve planlı bir çalışma için öncü olma gayretiyle hizmet vermiştir.
İlimizin ekonomik ve sosyal gelişmesine katkıda bulunmak, girişimciliği özendirmek, ilin potansiyelinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına destek sağlamak, işsizlikle mücadele etmek, günün ihtiyaç ve gelişmeleri doğrultusunda iş dünyasını bilgilendirmek amacıyla derneğimiz bugüne kadar çalışmalarını özveriyle yürütmüştür.
Bu vesileyle, ben öncelikle bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Ülkemizin 2023 hedefi olan, dünyanın 10 büyük ekonomisi ve 500 milyar ihracat hedefine ulaşma noktasında tüm sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının bu dönemde önemli sorumluluklar ve misyon yüklenmesi gerektiğine inanmaktayız.
Bu doğrultuda, ELSİAD Yönetim Kurulumuz, ilk yönetim kurulu toplantısında bu hedef ve amaçlar doğrultusunda Elazığ’da neler yapılabilir? Konusu üzerinde durarak bir strateji oluşturulmasına karar vermiştir.
İlimizin sahip olduğu zenginlikler ve potansiyelinin bu süreç içerisinde ekonomiye kazandırılması noktasında, Derneğimizin bağlı olduğu federasyon ve konfederasyon ile ilimizdeki tüm sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.
Derneğimiz, içinde bulunduğumuz ve ülkemizdeki en başarılı örnek olarak gösterilen Elazığ İŞGEM’i, yine birlik beraberlik ve işbirliğinin en üst seviyede gerçekleştirmesiyle Elazığ’a kazandırmıştır.
Derneğimiz İŞGEM birikim ve tecrübesiyle yeni dönemde de, Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesine bu katkıları vermeye devam edecektir.
Derneğimizin Yeni Yönetim Kurulu görev bölümü yaparak, Halkla İlişkiler, Tarım ve Hayvancılık, Hukuk, AB, Proje, Sanayi ve Organizasyon gibi görevlendirmeler yaparak komisyonlar kurmuştur.
Yapılan bu görevlendirme sonrasında;
Başkan Mustafa GÖKÇE, Başkan Vekili Veysel SOLMAZ, Başkan Yrd. Ferhan YUSUFOĞLU, Başkan Yrd. Yusuf Zeki KILŞÇI, Sayman Tekin GÜRKAN, Üyeliklere ise; Abdurrahman ALPUN, Yusuf DEMİRTAŞ, Oğuzhan ARSLAN, Ahmet AYIK, Faruk ŞEKERDAĞ ve Tevfik ÖZLÜ getirilmiştir.
Derneğimizin bu yeni döneminde görev alan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyor, Siz değerli basın mensupları aracılığı ile tüm üyelerimize ve halkımıza en derin saygılarımı sunuyor, katılımınız için teşekkür ediyorum.”dedi.
Basına yapılan açıklamanın ardından Başkan Mustafa Gökçe, hizmetlerinden dolayı eski başkan Veysel Solmaz’a bir plaket takdim etti.

Bu haber 4044 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.7.2011 18:11:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.