Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Genç Girişimciler Kurulu Bölge Toplantısı
 
Elazığ Genç Girişimciler Kurulu’nun organize ettiği Bölge Toplantısına TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyeleri ve Bölgemiz İllerinin Genç Girişimciler Kurulu Başkanları katıldı…
 
Toplantı öncesi Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ederek, Genç Girişimciler Kurulu’nun faaliyetlerine destek verdiği için teşekkür eden, TOBB ve Bölge İlleri Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri daha sonra Elazığ TSO Meclis Salonunda Bölge Toplantısına katıldılar.
 
Kaplan: Elazığ GGK Önemli Çalışmalar Yapmaktadır
Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Fatih Kaplan, kurulun Elazığ’da özellikle girişimciliğin desteklenmesi adına önemli faaliyetler yaptığını belirtti.
Kaplan konuşmasında, “Elazığ Genç Girişimciler Kurulunun organize ettiği Bölge Toplantısına hoş geldiniz. Bu toplantıya maddi ve manevi destek sağlayan ve bizlerin yanında yer alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ali Şekerdağ’a şahsım ve Kurulum adına teşekkür ederim. Bugün aramızda Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan İllerimizin Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ile, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyeleri bulunuyor. TOBB’nin kısa sürede ülke genelinde örgütlemesini Oda ve Borsalar üzerinden yaptığı yapılanma ile, bölge toplantılarına başlanılmış olması, gelecek adına umut veren bir süreci göstermektedir.
Girişimciliğin özendirilmesi ve genç girişimci sayısının artırılması hususunda Kurulumuzun çok büyük bir önemi olduğuna ve gençler arasında son derece önemli bir sinerji oluşturduğuna inanmaktayım.
Elazığ’daki yapılanmamızı kısa süre içerisinde tamamlamış olmamıza rağmen, birazdan faaliyetlerimizin gösterildiği sunumda da görüleceği gibi önemli çalışmalara imza attığımızı söyleyebilirim.
Girişimcilik eğitimleri, bilgilendirme toplantıları ve çeşitli projelerle ilimizin ekonomi ve sanayisine, aynı zamanda istihdamına katkı sağlamak için gayret göstermekteyiz.
Kurmuş olduğumuz iletişim ağı ile çalışmalarımızı her geçen gün daha geniş kitlelere anlatma ve kurul bünyemizdeki gönüllü sayısını sürekli artırmaktayız.
Bu çalışmalarımızı TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulunun destek ve organizasyonunda bölge illeri arasında ve ülke genelinde yaygınlaştırarak, karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımları ile bulunduğumuz illerimize daha fazla katkı sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.
Bu düşüncelerle, sizleri ilimizde ve Odamızda ağırlamaktan duyduğum büyük memnuniyeti ifade eder, en derin saygılarımı sunarım” dedi.
 
Hazır ve Kutsoy’dan Kutlama
Toplantıda Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut Elazığ Genç Girişimciler Kurulu tarafından yapılan çalışmalar ve uygulanan projeler hakkında bir sunum yaptı. Odamız tarafından hazırlanan Elazığ tanıtım filminin gösterilmesinin ardından bir değerlendirme yapan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyeleri Sezai Hazır ve Berrak Kutsoy, Elazığ’da yapılan çalışmalardan son derece etkilendiklerini belirterek, Başkan Ali Şekerdağ ile Elazığ GGK Başkanı Fatih Kaplan’a başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür ettiler.
Yapılan değerlendirmede TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın ülke genelinde genç girişimciliğin yaygınlaştırılmasına büyük önem verdiklerini ve kısa sürede kurul üye sayısının 22 bine çıktığını ifade ettiler.
 
Şekerdağ: İşsizlikle Mücadeleyi Önemsiyoruz
Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da yaptığı değerlendirmede, GGK Başkanlarını Elazığ TSO’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bölge illerimizin en büyük sorunlarının başında tanıtım yetersizlikleri gelmektedir. Elazığ ili ülkemizin yaşanabilir iller sıralamasında ilk 10’da, eğitim ve sağlık altyapısı bakımından ülkemizin yine ilk 10 ili arasında ve Emniyet kayıtlarında en az suçun işlendiği ülkemizin ilk 5 kentinden biri olmasına karşın terörle anılmaktadır. Bu bakımdan bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Çünkü sizin gibi oldukça geniş kitleleri etkileyen değerli başkanlar izlenimlerini kendi üyeliri ve illeriyle paylaşacaklardır. Yine Oda olarak işsizlikle mücadele konusunda her imkanı değerlendiriyoruz. Genç Girişimciler Kurulumuz ile çok sayıda girişimcilik eğitimleri düzenledik. Amacımız gençlerin iş dünyasında daha fazla yer almasını sağlamak ve işsizlikle mücadele etmektir.”dedi.
 

Bu haber 2157 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.7.2011 18:11:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.