Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
FIRSATLAR ŞEHRİ ELAZIĞ
 
Fırat Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında açıklanan teklif çağrısına Odamız tarafından hazırlanmış olan “Fırsatlar Şehri Elazığ” projemiz destek almaya hak kazanmıştır.
 
Fırat Kalkınma Ajansına sunulan projelerin uzmanlarca incelenmesinin ardından, başarılı bulunan faaliyet teklifleri, 30.06.2011 tarihinde gerçekleştirilen FKA Yönetim Kurulu tarafından onaylanmış olup, desteklenmesi uygun bulunan projelerin uygulanmasına Temmuz 2011’de başlanacaktır.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve FKA tarafından kabul gören 4 projeden biri olan “Fırsatlar Şehri Elazığ” projesi kapsamında ilin potansiyel kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve Elazığ’ın yatırım potansiyelinin etkili bir şekilde tanıtılması hedefleniyor.
Proje kapsamında, Elazığ için tespit edilen 8 ayrı konuda fizibilite raporu ile birlikte Elazığ tanıtım kitabı hazırlanması ve bu çalışmaların geniş İngilizce özeti ile birlikte yayın haline getirilerek çoğaltılması planlanıyor.
Toplam bütçesi 102.000 TL olan projenin yüzde 75’i FKA, yüzde 25’i Elazığ TSO tarafından desteklenecek olup, projenin 2011 Eylül ayı içerisinde sonuçlandırılması planlanıyor.
 
Şekerdağ: Elazığ Adına Önemli Bir Çalışma
Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, projenin Elazığ adına önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirterek, “Proje hazırlama ve uygulama konusunda ülkemizin önemli Odaları arasında yer alan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası halen, ‘Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı Büyüyor’, ‘Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor’ ve ‘UMEM’ projelerini yürütmektedir. 120 kişiye yönelik ‘Girişimcilik’ projesini sonuçlandırarak sertifikaları verilmiş olup, TOBB’ye sunulan ve ülkemizde 5 merkeze kurulacak olan ‘Sürekli Eğitim Merkezi’ projesine ise 2011 Eylül ayında başlaması planlanmaktadır.
Başta işsizlik olmak üzere, ilimizin kalkınma ve gelişmesi ile birlikte üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanan bu projeler başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.
Son olarak Fırat Kalkınma Ajansı’na sunmuş olduğumuz projemiz ile, ilimizin etkili bir tanıtımını yapmak ve potansiyel kaynaklarımızı gerçek verilerle yatırımcıların önüne koymak için bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Projemiz kapsamında hazırlanacak olan fizibilite raporları yatırımcılar açısından hazır bir yol haritası olacaktır. Yine Elazığ tanıtım kitabı ile de en fazla ihtiyaç duyduğumuz konulardan biri olan tanıtım hususuna destek olacaktır. Projenin ilimize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1541 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.7.2011 11:32:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.