Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ, BÖLGENİN MARKA KENTİ OLMAYA ADAYDIR…
 
 
06-09 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan “1. Elazığ Günleri”ne Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak büyük önem verdiğimizin öncelikle altını çizmek istiyorum.
Çünkü ilimizin bugün öncelikli sorunlarının başında, tanıtım yetersizlikleri ile Elazığ dışındaki Elazığlılarla etkili ve her platformda bir araya gelerek lobi oluşturulamamasıdır.
İlimizin tanıtım sorununa çözüm üreterek katkı sağlamak için, Odamız tarafından 4 dilde bir tanıtım filmi hazırlanmış ve DVD formatında çoğaltılarak yaklaşık 6 bin adet dağıtılmıştır.
Yine, 2010 yılı içerisinde Elazığ, Ankara, İstanbul ve İzmir’de 4 kez gerçekleştirilen “Elazığ Lobi Çalıştayı” yapılmış olup bu faaliyetle de önemli bir tanıtım yapılmıştır.
2023 vizyonu oluşturmak ve bir strateji belirleyerek bunu tüm toplumun sahiplenmesini sağlamak, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerinde sürekli vurgu yaptığımız ve ilimizi gelecekte yaşanabilir bir kent olmaya hazırlayacak önemli bir projedir.
İlimizin zengin tarihi birikimi, doğal güzellikleri, yer altı kaynakları, Fırat Üniversitesi, yetişmiş insan gücü, sanayi siteleri, Organize Sanayi Bölgeleri, Teknokent, İŞGEM, Tekmer, su kaynakları ve toprak yapısı, coğrafi konumu itibarı ile geçiş merkezi üzerinde bulunması, tarım, hayvancılık, maden, mermer, eğitim-sağlık ve turizm sektörlerindeki avantajları ve bölgenin tek sivil havaalanı gibi değerleri dikkate alındığında Elazığ’ın marka kent olmaya hazır bir il olduğunu göstermektedir.
Tüm bu göstergeleri dikkate alan Devlet Planlama Teşkilatı 2008 yılında hazırlanan raporda, Ülkemizin 12 Cazibe Merkezinden birinin Elazığ olduğunu ilan etmiştir.
Dolayısı ile, biz duygusal yaklaşımlardan ziyade, bilimsel ve profesyonelce yapılan çalışmalar sonucunda, ortaya çıkan raporlara dayanarak, Elazığ ilinin, bugün içinde bulunduğu durumu hak etmediğini söylüyoruz.
İlin potansiyelinin tanıtılarak, yatırımların artması ve kaynakların ekonomiye kazandırılarak, işsizlik sorunun çözülmesi ve Elazığlılık bilincinin yaygınlaştırılması noktasında “1. Elazığ Günleri”nin son derece yararlı olacağını düşünmekteyim.
İl dışında faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarımızın da, Elazığ’ın geleceğine dönük bu tür organizasyonlar ve vizyon projeler üretmesi bu anlamda son derece önelidir.
Bu vesile ile; Bu önemli organizasyonun gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan tüm kurum ve kişilere teşekkür eder, saygılar sunarım…
 
Ali ŞEKERDAĞ
Yönetim Kurulu Başkanı
Bu haber 1255 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.7.2011 14:48:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.