Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Grafiker ve Elektrik Ark Kaynakçılığı Kursları Açılacak
 
Elazığ TSO koordinatörlüğünde, İş-Kurumu İl Müdürlüğü ile Elazığ Milli Eğitim İl Müdürlüğü müşterekliğinde uygulanan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Projesi (UMEM) kapsamında İş Kur İl Müdür Yardımcısı Yasemin Güler, Elazığ Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sabahattin Mahmat, Proje Koordinatörü Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut ve Elazığ TSO Genel Sekreteri A.Mustafa Fenoscu ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü temsilcileri Odamız da bir toplantı yaparak proje değerlendirmesinde bulundular.

Toplantıda, eğitimleri tamamlanarak staj dönemi devam eden 6 farklı kursun genel bir değerlendirmesi yapılırken yeni dönem kurslar hususu da görüşüldü.
Proje Koordinatörü olan Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut, İş garantili Elektrik Ark Kaynakçısı ve Matbaacılık Sektörüne Grafiker elemanı yetiştirilmesi kursu düzenlenmesi hususunda iş dünyasının talepleri olduğunu ve bu konuda Odamız tarafından yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan, Karabulut; “İşkur'a kayıtlı işsizler arasından Sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli işgücünü yetiştirilmesi için UMEM projesi kapsamında Grafiker ve Elektrik Ark Kaynakçısı, mesleğinde istihdam garantili kurs düzenlenecektir. Kursiyer başvuruları Türkiye İş Kurumu Elazığ İl Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.
Başvuru sahipleri daha sonra Ticaret ve Sanayi Odasına gitmeleri gerekmektedir. Kursa katılacak olan kursiyerlerimize günlük 15 TL cep harçlığı verilecektir.
Kursa başvurabilmek için; İş Kur’a kayıtlı işsiz olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, Öğrenci olmamak (İkinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri hariç), Sosyal güvenceli olarak bir işte çalışıyor olmamak, Kurumca düzenlenen kurslara aynı meslekte daha önce veya farklı meslekte ise son 24 ay içinde katılmamış olmak, yaş aralığı 18 ya ve üstü şartları aranmaktadır” dedi.
Bu haber 2098 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.7.2011 14:37:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.