Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  




K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV




Dünya Offshore Yarışları
 
Elazığ TSO’da düzenlenen basın toplantısında 02-03 Temmuz 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dünya Offshore yarışları hakkında bilgiler verildi.

Elazığ TSO’da düzenlenen basın toplantısına Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, F.Ü. Rektör Yardımcısı Orhan Kılıç, Peydav Başkanı Cemil Yatkın, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve basın mensupları katıldı.
PEYDAV Başkanı Cemil Yatkın 02–03 Temmuz 2011 günlerinde Elazığ Valiliği, Tunceli Valiliği, PEYDAV işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Dünya Offshore yarışlarının Keban Baraj Gölünde ve Pertek Kalesi etrafında yapılacağını belirterek, yarışmaların ülke genelinde 8 ilde 20 etap halinde yapılacağını, yarışmanın 09 ve 10 ayağının Keban Baraj Gölünde ve Pertek Kalesi etrafında yapılacağını ifade etti.
 
Şekerdağ: En Önemli Eksikliğimiz Tanıtım
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ise konuşmasında bu tür organizasyonların ilin tanıtımı açısından büyük önem arz ettiğini ifade ederek, tanıtım konusunda ilin önemli eksiklikleri olduğunu ve bu etkinliğin son derece yararlı olacağını söyledi.
Başkan Şekerdağ açıklamasında; “Her platformda ifade ettiğimiz gibi Elazığ, turizm anlamında son derece önemli bir potansiyele sahiptir ancak, bu potansiyelimiz gerek ülke içinde gerekse yurt dışında yeterince bilinmemektedir. Bu nedenle tanıtıma sorununun çözümü için çok ciddi bir çalışma gerektiriyor. Offsohre yarışları bu anlamda Elazığ için önemli bir tanıtım olacak. Canlı olarak bir çok Tv kanalı ulusal ve uluslar arası yayın yapacaklar. Bu nedenle ben emeği geçenleri kutluyorum. Tüm üyelerimizi ve vatandaşlarımızı bu güzel etkinliği takip etmeye davet ediyorum” dedi.
 
Erol: Elazığ Adına Önemli Bir Tanıtım Olacak
Elazığ Valisi Muammer Erol ise Elazığ ve Tunceli Valiliğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği bu organizasyonla turizm açısında önemli potansiyele sahip olan Keban Baraj Gölü Havzasının tanıtımının yapılacağını söyledi. Vali Erol; “Elazığ Keban Baraj Gölü etrafında en büyük kıyısı olan il durumundadır. Bu sebeple Keban Baraj Gölünün ve bu bölgedeki turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtımının yapılması büyük önem ifade etmektedir. Bildiğiniz gibi 5 Haziran 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Keban Baraj Gölü ve civarı “Kültür Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” ilan edildi. Bu kararla Hazar Gölü de dâhil bu bölgede yapılacak olan turizm yatırımlarına önemli teşvikler getirilmektedir. Bu ve benzeri organizasyonlardan amacımız bu bölgedeki potansiyelleri vitrine çıkarmak olacaktır. Dünya Offshore yarışları gördükçe imrendiğimiz, “Neden Elazığ’da yok?” dediğimiz bir organizasyondu. Elazığ adına şu anda bu organizede de olduğu gibi kurumlar arasında bir işbirliği ve gönül birliği oluşmuş durumdadır. Bu birlikteliğin oluşması bundan sonra da Elazığ’da benzeri işlerin beraberce yapılması adına önemli bir adım olacaktır. Bu arada Pertek Feribot İskelesinden başlayacak olan bu yarışları izlemek isteyen vatandaşlarımız için Elazığ Öğretmenevi arkasından 02—03 Temmuz günlerinde sabah saat 10.00 da ücretsiz servis imkânı da sağlanacaktır. Tüm halkımız davetlidir” dedi.





Bu haber 1927 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.7.2011 12:08:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©



Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counter



Mustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.