Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
‘İhtiyacımız, Birlik ve Beraberliktir’

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı hizmette bulundukları 28 ayın genel bir değerlendirmesini yapmak üzere düzenlenen ‘Basın Bilgilendirme Toplantısında’ Elazığ’ın önünün açık olduğunu belirterek, “Seçilmiş, atanmış ve tüm kurum kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin bir bütün halinde hareket etmesi ilimizi istenilen noktaya taşıyacaktır” dedi.

23 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ’da görev yapan yerel ve yaygın medya mensupları ile Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda, Odamızın 07 Şubat 2009 tarihinde yapılan seçimleri ile oluşan Yönetim Organlarının hizmette 28 ay geride kaldığını belirten Başkan Şekerdağ, “Bu süre içerisinde siz değerli medya mensupları ile üç kez bir araya gelerek genel değerlendirmelerimiz oldu. Aslında bu toplantıyı daha önce yapmayı planlıyorduk. Ancak, seçim süreci içerisinde doğru olmayacağını düşünerek bu toplantıyı seçimler sonrasına erteledik. Hizmette bulunduğumuz süre içerisinde Yönetim Kurulumuz ve diğer yönetim organlarımız mesai kavramı gözetmeden ilimize ve üyelerimize daha iyi nasıl hizmet verebiliriz, ilimizin sorunlarının çözümüne nasıl katkı sağlayabiliriz mantığı ile hareket etmiştir.

Bu süre içerisinde yapmış olduğumuz hataların, eksikliklerin yada beklentilerin neler olduğu hususunda ise özeleştirilere açık şekilde, siz çok değerli basın mensuplarının sorularına cevap vermekten mutluluk duyacağız.

İlimiz; alt yapı imkanları, doğal kaynakları, tarihi birikimi, yetişmiş insan gücü, sanayi siteleri, kurum ve kuruluşları, turizm potansiyeli, su kaynakları ve yer altı zenginlikleri bakımından bölgenin kalkınma ve gelişmeye en müsait illerinin başında gelmektedir. Bu görüşümüzü her ortamda ve her platformda duygusal yaklaşımlardan ziyade objektif kriterleri ortaya koyarak ifade ediyoruz. Ancak, bugün kalkınma ve gelişmişlik noktasında istenilen yerde değiliz. Göreve geldiğimiz günden beri hep altını çizdiğimiz bir husus var. İlin tüm kurum ve kuruluşlar ile yöneticileri tarafından sahiplenilerek ortak akıl oluşturulmasıdır. Bu anlamda merkezi hükümetin ülke genelinde uygulamış olduğu politikalardan Elazığ nasibini almış olmasına rağmen, yerelde iyi temsil edilememesi ve birlik beraberlik ortamının tam anlamı ile sağlanamaması nedeniyle ilimizin bir çok sorunu hep göz ardı edilmiştir.

Geçmiş dönemde 4 kez yapılan Elazığ Lobi Çalıştayına sadece bir kez Sayın Necati Çetinkaya iştirak etmiştir. Seçilmiş, atanmış ve kurum kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin kenetlenememesi halinde bu şehrin kalkınma ve gelişmesini nasıl sağlayabilirsiniz. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak icra makamı değil, talep makamıyız. Bu konuda bizim tespitlerimiz ve bize gelen talepleri ilgili makamlara ulaştırma noktasında hiçbir eksikliğimiz bulunmamaktadır. Devletin en zirvesine kadar kamuoyunun gözü önünde bu konularla ilgili brifingler verilmiş ve onlarca dosya hazırlanarak takdim edilmiştir. Ancak, bunların takibi bizim kadar, seçilmiş ve atanmış kişilerinde sorumluluğundadır.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan seçimlerle halkımız TBMM’de kendisini temsil edecek vekillerini belirlemiştir. İlimizin kaybedecek zamanı olmadığı gerçeğinden hareketle, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu yeni dönemi en iyi şekilde değerlendirmek ve tüm Milletvekillerimizle müşterek hareket etmek istiyoruz.

İlimizi 2023’lü yıllara taşıyacak, vizyon projeler ve ortak akıl oluşturma noktasında, Oda olarak hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.

Basın mensuplarının soru cevap bölümünde merkez üstü Elazığ İçme Beldesi olan deprem nedeniyle, yaşanan kısa paniğin ardından, Başkan Şekerdağ tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun mesajını ileterek, tüm medya mensuplarına teşekkür etti. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1608 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.6.2011 12:32:29
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.