Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Kadın Girişimcilere Sertifika
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Elazığ Merkez Hizmet Müdürlüğü işbirliğinde, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulumuzun organizasyonunda gerçekleştirilen, Girişimcilik Kursunu tamamlayan 60 bayana sertifikaları verildi.
 
Elazığ TSO’da gerçekleştirilen sertifika törenine Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, RTÜK Üyesi Prof. Dr. H.Tahsin Fendoğlu, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, KOSGEB Elazığ Merkez Hizmet Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan, kursu başarı ile bitiren kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.
Gerçekleştirilen program hakkında açıklamalarda bulunan Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Özer, işsizliliği önlemenin en iyi yolunun mesleksiz insanları eğiterek girişimci olmalarını sağlamak olduğunu, düzenlenen bu programda eğitimlerini tamamlayan 60 bayana girişimcilik sertifikalarının verileceğini söyledi. Elazığ’ın gelişip kalkınmasının ticaretin gelişmesi ile mümkün olacağında dikkat çeken Özer, önemli bir girişimci potansiyeline sahip olduğumuza da dikkat çekti.
Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ise Elazığ’ın en önemli sorununun işsizlik olduğuna vurgu yaparak işsizliği azaltmak ve kadınları üretime ve ekonomiye kazandırmanın en iyi yolunun bu tarz eğitimler ve destekler olduğunu ifade etti.
KOSGEB Müdürü Ahmet Orhan ise devletin KOSGEB kanalıyla kendi işini kuracak olanlara ciddi destekler sağladığına dikkat çekerek, kadınların meslek sahibi olmalarının ve işyeri açma desteği almalarının önemli bir uygulama olduğunu anlattı.
RTÜK Üyesi H.Tahsin Fendoğlu da konuşmasında gelişen dünyada ülkelerin kalkınma ve gelişmelerinin nitelikli ve eğitimli işgücü oranları ile ölçüldüğüne dikkat çekerek, bu tarz eğitimlerin önemine değindi.
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen KOSGEP destekli Girişimcilik Kursunu tamamlayan 60 bayana sertifikaları Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Başkanı Ali Şekerdağ, RTÜK Üyesi H.Tahsin Fendoğlu, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Kaplan ve Tevfik Özlü, KOSGEB Elazığ Merkez Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan ve diğer davetliler tarafından verildi.
 

 

Bu haber 4339 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.6.2011 09:24:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.