Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülecek…
 
Elazığ TSO tarafından uygulanmakta olan “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi kapsamında konusunda uzman 7 konuşmacının katılımı ile 24-27 Mayıs 2011 tarihlerinde yedi ayrı seminer ve sertifika töreni yapıldı.
 
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde uygulanan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının program otoritesi olduğu “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında Elazığ TSO’nun yürüttüğü, Fırat Üniversitesi ile Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nin ortaklığında gerçekleştirilen “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi birinci dönem kursiyerleri Seminerleri ve Sertifika töreni yapıldı.
4 gün süren seminerlerin açılışına ve sertifika törenine Elazığ Valisi Muammer Erol, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. A.Feyzi Bingöl, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Başkanı Levent Karadağ, Fırat Teknokent Müdrü Prof.Dr. Erhan Akın, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, KOSGEB Elazığ Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan, Karayolları 8. Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Destek Ofisi Uzmanları, seminer kapsamında İstanbul’dan gelen konuşmacılar, kursiyerler, kurs eğitmenleri, proje yönetim ekibi, davetliler ve basın mensupları katıldı.
 
Erol: Emeği geçenleri kutluyorum…
Uygulanan projeyi değerlendiren Elazığ Valisi Muammer Erol, gençlerin meslek sahibi edilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması anlamında uygulanan projenin önemli olduğunu belirterek, “Konusunda uzman kurumların bir araya gelerek başarılı bir şekilde yürütmüş oldukları bir eğitim projesine burada şahit oluyoruz. Günümüzün ve geleceğin mesleği olan bilişim sektörüne yönelik uygulanan bu eğitimin birinci dönem seminerlerinin yararlı olmasını diliyorum. Bu dönemi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan toplam 80 genç kardeşimizi de kutluyorum.”dedi.
Bingöl: Projenin başarısı bizleri mutlu etmektedir…
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. A.Feyzi Bilgöl seminerlerin açılış konuşmasında Fırat Üniversitesi ile Elazığ TSO’nun çok sayıda müşterek projeyi başarıyla yürüttüğünü belirterek, “Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi noktasında Üniversitemiz ile Elazığ TSO çok sayıda müşterek projeyi başarıyla uygulamıştır. Bu kapsamda uygulanan ‘Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor’ Projesi bugün son derece başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Proje kapsamında iki eğitim Enformatik Bölümümüzün laboratuarlarında yapılmakta ve eğitimleri Üniversitemizin öğretim görevlileri vermektedir. Son derce başarılı bir şekilde uygulanmakta olan eğitimlerin yararlı olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle bugün verilecek olan sertifikaların hayırlı olmasını diliyorum. 4 gün sürecek ve birbirinden önemli konuların ele alınacağı seminerlerin de yararlı olacağını düşünüyorum. Projeyi uygulayan tüm ekip arkadaşlarımızı kutluyor, kursiyerlerimize de bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.”dedi.
Önal: Sosyal sorumluk anlamında önemli bir hizmet veriliyor…
Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal’da değerlendirmesinde, işsizliğin yoğun olarak yaşandığı Elazığ’da uygulanan projenin önemli bir sosyal sorumluluk olduğunu belirterek, “İşsizliğe bağlı olarak karşımıza çıkan mesleksizlik sorunun çözümü noktasında proje kapsamında 240 gencimizin bilişim sektöründe ara eleman olarak yetiştirilmesi çok önemli bir hizmet olmuştur. Bu vesileyle emeği geçen tüm kurum ve kişileri kutluyor, projenin başarı ile sonuçlanmasını temenni ediyorum.”dedi.
 
Şekerdağ: Tüm fırsatları değerlendirmek istiyoruz…
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’da İlimize ve halkımıza hizmet etme noktasında tüm imkanların değerlendirildiğini belirterek, “Her zaman üreten, çalışan veişsizliğin en az olduğu bir Elazığ oluşturmak için gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda gerek yurt dışı gerekse yurt içindeki tüm imkanları değerlendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde başarılı bir şekilde uyguladığımız UMEM projesi, Dış Ticaret Müsteşarlığı Destekleriyle ilimizde 4 sektöre yönelik sağladığımız dış ticaret programı ve KOSGEB destekleriyle halen uygulanmakta olan Girişimcilik eğitimlerimiz ilimiz için önem taşıyan çalışmalardır.
Bu projelerin uygulanmasında Odamız, kendi alanlarında deneyimli kurumlarla işbirliği yapmayı ihmal etmemekte ve onların birikimlerinden ilimizin en üst seviyede istifade etmesine gayret göstermektedir.
Bu vesileyle Bilişim alanında vermekte olduğumuz bu eğitime Fırat Üniversitesi, gerek projenin hazırlık gerekse uygulama aşamasında çok ciddi katkılar sağlamakta ve kendi laboratuarlarını bu eğitimlere açmış bulunmaktadır. Yine kendi alanında Ülkemizin en önemli kurumu olan Türkiye Bilişim Derneği’de projenin tüm aşamalarında katkı sağlamış ve seminer takvimi doğrultusunda konusunda uzman 6 kişilik bir ekiple Elazığ’a gelmişlerdir. Bu katkılarından ötürü Fırat Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Sayın Feyzi Bingöl’e, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Levent Karadağ’a, Proje iştirakçilerimize projenin tüm süreçlerinde sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.
Projenin birinci dönemini bitirerek sertifika almaya hak kazanan tüm kardeşlerimizi kutluyorum. Umuyorum ki, bu eğitimler sonunda sürekli bir gelişim içerisinde olan bilişim sektöründe istihdam imkanları artacaktır. Biz Oda olarak bu konuda elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi belirtmek istiyorum.”dedi.
 
Karadağ: Elazığ bilişim sektöründe farkındalık oluşturdu…
Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ ise konuşmasında bilgisayar teknolojisi ve internet alanında yaşanan hızlı gelişmelere dikkat çekerek, ülkemizde 30 milyon internet kullanıcısı olduğunu söyledi. Karadağ bilişim sektörünün ciddi bir elaman ihtiyacı olduğuna da vurgu yaptı.
Karadağ konuşmasında, “Dünya ticaretinde önemli bir noktaya gelmiş olan bilişim sektöründe, bir farkındalık oluşturarak Türkiye’de bir ilke imza atan Elazığ’ı öncelikle sektörün önemli bir temsilcisi olan kurumumuz adına kutluyorum. Bu kursta yer alan kursiyerlerimiz çok şanslılar. Çünkü, Elazığ bu anlamda Türkiye’nin bilişim sektöründe merkezi olabilecek bir altyapıyı oluşturmaktadır. Bu proje bunun ilk adımı. Burada yer alan Fırat Teknokent, Tekmer, KOSGEB, Fırat Kalkınma Ajansı, Elazığ TSO ve Türkiye Bilişim Derneği olarak bu ilk adımın devamı niteliğinde projeler geliştirebiliriz. Eğitimlere katılan gençlerimiz önemli bir ara eleman olmuşlardır. Sektörde hemen her alanda bu gençlerden istifade edilebilecektir. Bu projenin olumlu yansımaları ve sonuçlarını Elazığ önümüzdeki süreç içerisinde daha iyi görecektir. Bu vesile ile bu proje içerisinde yer almaktan ve Elazığ TSO ve Fırat Üniversitesi ile müşterek bir çalışmada bulunmuş olmaktan duyduğumuz büyük memnuniyeti ifade etmek istiyorum. E-Ticaret konusunda vereceğim seminere de tüm gençlerimizin katılımını bekliyorum.”dedi.
 
Boyacı ve Yalın Proje Hakkında bir sunu yaptılar…
Proje Eğitim Koordinatörü ile Proje Yönetici Asistanı Etem Yalın’da uygulanmakta olan proje hakkında bir sunu yaparak eğitimler, faaliyetler ve proje uygulamaları hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdiler. Projenin sosyal paylaşım ağlarında çok geniş yer aldığını ve Elazığ’ın tanıtımı noktasında da etkili olduğunun altını çizdiler.
 
Kapanış kokteyli…
4gün süren ve 7 ayrı konuşmacının yer aldığı seminer günleri kapsamında, Prof.Dr. Erhan Akın, Fikret Kalfaoğlu, Fatma Yüksel, Levent Karadağ, Yusuf Tosunoğlu, Seçil Ece Yılmaz ve Ahmet Esgin; Kariyer Danışmanlığı, Girişimcilik, Sosyal Danışmanlık, İletişim ve Teknikleri, E-Ticaret, İş Planı Hazırlama ve Yönetim, Web Dünyası ve Yaşam, Kariyer Danışmanlığı ve CV Hazırlama konularında seminerler verdiler.
Seminerlere proje kapsamındaki kursiyerler, eğitmenler, konuya ilgi duyanlar katıldılar. Seminerlerin tamamlanması ile birlikte, Elazığ TSO Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenin ardından kapanış kokteyli yapıldı.
 
Elazığ TSO AB Proje Yönetimi
 

 

Bu haber 3546 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.5.2011 14:57:19
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.