Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Teknokent ve Ar-Ge Teşvikleri
 
Fırat Üniversitesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Teknokent A.Ş. nin müşterek organize ettiği Teknokent ve Ar-Ge Teşvikleri bilgilendirme toplantısı 05 Mayıs 2011 tarihinde F.Ü. Mühendislik Fakültesi Mavi Salon’da yapıldı.
 
Toplantıya F.Ü.Rektörü Prof.Dr. A.Feyzi Bingöl, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Fırat Teknokent Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın, F.Ü. öğretim üyeleri ve çok sayıda işletme temsilcisi ve sivil toplum kuruluşu yöneticisi katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Fırat Teknokent Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın, Teknokent’in işletmelere sunduğu destekler ile ülkemizde Ar-Ge’ye sağlanan teşvikler hakkında Yeminli Mali Müşavir A.Murat Yıldız ile Dr. Burçin Bozdoğanoğlu’nun Elazığ’a davet edildiğini belirterek, konu hakkında yayınları olan bu iki uzmanın önemli bilgiler vereceğini ifade etti.
Akın’ın konuşmasının ardından bir sunu yapan Yıldız ve Bozdoğanoğlu, konu hakkında bilgilendirme yaparak, soruları cevaplandırdılar.
Yapılan konuşmalarda, devletin özellikle mühendislere yönelik olarak önemli bir süreç başlatıldığı ve bu dönemde neredeyse sıfır sermaye ile işletme kurulabileceği vurgulandı. Elazığ’ın Ankara’nın doğusunda mühendislik alanında son derece önemli bir altyapıya sahip olduğu da vurgulanarak bu potansiyelin yatırıma ve projeye dönüştürülmesi için sunulan fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altı çizildi.
 
SWOT Analizi Değerlendirmesi
Bilgilendirme toplantısının ardından “Fırat Teknokent İnovasyon Altyapısının Geliştirilmesi ve Strateji Planı” hazırlama projesi çerçevesinde 20 Nisan 2011 tarihinde yapılan Elazığ İli Swot Analizi çalıştayı değerlendirildi.
ODTÜ Teknoken uzmanları Emek Kepenk ve Barkan Uşak Fırat Teknokent’te çok sayıda kurum ve kuruluştan gelen yaklaşık 25 kişinin katılımı ile hazırlanan Elazığ ili SWOT Analizi çalışması ile ilgili bilgiler verdiler.   
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
 Bu haber 2040 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.5.2011 13:14:20
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.