Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“Yenilik Platformu” Hazırlıkları
 
  • “TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Ağları ve Platformları Kurma Girişimlerini Destekleme Programı” kapsamında kurulması planlanan Elazığ Yenilik Platformunun oluşturulmasına yönelik 04 Mayıs 2011 tarihinde Elazığ TSO Meclis Salonunda bir toplantı düzenlendi.
  • Toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, İl Kültür Müdürü Tahsin Öztürk, Teknokent Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın, çeşitli kurum ve kuruluş yöneticileri ve temsilcileri katıldılar.
 
Altunyuva: Elazığ Adına Önemli Bir Proje
Toplantının açılış konuşmasını yapan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Ajansın Elazığ Ofisi, Elazığ TSO, Özel İdare Genel Sekreterliği, Fırat Teknokent, Fırat Üniversitesi, Elazığ Belediyesi, Ticaret Borsası ve bazı kurum ve kuruluşların temsilcileriyle bugüne kadar 3 ayrı toplantı yapıldığını belirterek, “Bu toplantılarda TÜBİTAK tarafında ülke genelinde üç ile verilecek olan destekten istifade edilmesi yönünde proje hazırlanmasına karar verilmiştir. Proje fikri üzerinde halen görüşmeler ve çalışmalar devem etmektedir. Bu toplantılara katılan arkadaşlarımızın hazırlamış oldukları öneri Ajansımızın Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısında görüşülerek projenin eş finansmanın yüzde ellisinin Ajans tarafından karşılanması karalaştırılmıştır. Projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesi halinde Elazığ’da kurulacak olan Yenilik Platformu özellikle tarımsal, hayvancılık, su ürünleri, maden ve mermer, imalat gibi bir çok alanda Ar-Ge ve İnovasyona dayalı bir üterimi teşvik ederek ilin bu alanlarda kalkınmasına model oluşturabilir. Bu düşünceyle projeye önem vermekteyiz.”
Şekerdağ: Hedef 2023 Olmalı
Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da projenin hedefinin Elazığ’ı her alanda 2023 yılına taşıyacak ortak bir akla ve vizyona sahip olması gerektiğini söyledi. Şekerdağ açıklamasında, “Proje tüm sektörleri, ilin sivil toplum kuruluşlarını, yöneticilerini ve toplumun tüm kesimlerini geleceğe hazırlayacak ve buna göre vizyon projeler oluşturacak, hedef ve bir misyon yüklenecek ortak bir kanaat oluşturmalıdır. İl Yenilik Platformu buna odaklanarak proje süresince tüm çalışmalarını bu doğrultuda yürütürse bir sonuç alınabilir diye düşünmekteyim. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak projenin bugüne kadarki sürecinde olduğu gibi bundan sonraki aşamalarında da üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”
Erol: Elazığ Avantajlı Bir İl
Fırat Teknokent Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın’ın yapılan çalışmalar ile ilgili sunusunun ardından bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ’ın bir çok alanda önemli birikim, altyapı ve potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Elazığ, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından bilindiği gibi Ülkemizin 12 cazibe kentten biri olarak ilan edilmiştir. Bu şu anlama geliyor, ilin kalkınma ve gelişme için önemli potansiyelleri bulunmakta. Biz ilin çarpık ve hantal bir şekilde büyüyerek kültürel değerlerinin yok olmasından yana değiliz. Sayın Başkan Şekerdağ’ın dediği gibi hedefi, stratejisi ve vizyonu olan bir büyümeden yanayız. Bu anlamda Ar-Ge’ye dayalı, katma değeri yüksek ürün ve inovansyon odaklı hizmet ve ürünlerin üretilmesi önceliğimizi oluşturuyor. Bu anlamda, İl Yenilik Platformu, Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesine önemli katkılar sağlayabilir. 81 il içerisinden üç ilin projesinin desteklenecek olması elbette zor bir yarışa girdiğimizi gösteriyor. Ancak, inanıyorum ki, iyi bir proje hazırlarsak, şansımız olacaktır. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1425 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.5.2011 13:00:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.