Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü (TEDGEM) tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Hibe Programı Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi 6. Etap başvuruları ile ilgili tebliğ 11 Mart Cuma günü Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.
Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında başvuru sahibi işletmelerin tarımsal ekonomik yatırımlarına 300.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacaktır. Hibe programı 81 ilde geçerlidir.
Hibe programı kapsamında başvuruların 09 Mayıs 2011 tarihine kadar Tarım İl Müdürlüklerine yapılması gerekmektedir.
Bu kapsamda şirketlerin tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımına, mevcut tesislerin kapasite artırımı, teknoloji yenilemesi ve tamamlanmasına yönelik projelere destek verilecektir. Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesislerine hibe destekleri sağlanacaktır. Ayrıca yeni etap başvurularında koyun, keçi ve manda konularındaki sabit yatırım projeleri destek kapsamına alınmıştır. Hibe programından gerçek ve tüzel kişiler faydalanabilmektedir. Başvuru sahiplerinin Tarım Bakanlığı tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine veya diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olması gerekmektedir.
Hibe programı kapsamında şirket başvurularında 300.000 TL’ye, gerçek kişi başvurularında 75.000 TL’ye kadar hibe destekleri verilmektedir.
Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik olarak yeni yatırım tesislerinin yapımı, mevcut tesislerin kapasite artırımları ve kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması alanlarında hibe desteği verilmektedir. Ayrıca alternatif enerji kaynaklı sera yapımı hibe desteği kapsamında yer almaktadır.
Bu haber 1494 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.4.2011 08:37:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.