Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
UMEM PROJESİ
6 Branşta Eğitimler Devam Ediyor
Elazığ TSO, İş Kur İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından yürütülen proje başarıyla devam ediyor…
İŞSİZ GENÇLERİ İŞE, İŞLETMELERİ NİTELİKLİ ELEMANA KAVUŞTURAN PROJE
Kısa adı UMEM olan Mesleki Eğitim Projesi Elazığ’da başarıyla uygulanıyor...
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Milli Eğitim ve İş Kur İl Müdürlüğü işbirliğinde açılan altı ayrı mesleki eğitim kursu ile, işsizler meslek ve iş sahibi olurken, iş dünyası da aradığı nitelikli elemana kavuşmuş olacak...
Proje kapsamında Elazığ Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde 6 branşta açılan kursları yerinde inceleyen Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, İş Kur İl Müdürü Eyyüp Güler ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü proje sorumluları proje hakkında bilgiler alarak, kursiyerlerle görüştüler.
 
KURUMLARARASI İŞBİRLİĞİ
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri” projesi kapsamında Elazığ Endüstri Meslek Lisesinde 500 bin TL harcanarak hazırlanan 6 atölyede işsiz gençlere yönelik meslek edindirme kursaları başlatıldı.
Kursların açılması için, İş Kur İl Müdürlüğü, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, bir çok kez bir araya gelerek projenin etkili bir şekilde yürütülmesi konularını görüştü.
6 BRONŞTA EĞİTİM
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası İlimizdeki işletmelerle diyalog kurarak, ihtiyaç duydukları ara eleman taleplerini ve iş dünyasının beklentilerini tespit ederek, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte öncelikle ihtiyaç duyulan mesleklerle ilgili eğitim atölyelerinin kurulmasını sağladı. İş Kur İl Müdürlüğü ise kursa katılmak isteyen gençlere ulaşarak, konuyu ilgililerin dikkatine sundu. Yapılan bu hazırlık çalışmalarının ardından, Elazığ Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde, Elektrik Ark Kaynakçılığı, Mobilya İmalatçılığı, Mobilya Üst Yüzey İşlemeciliği, Otomasyon Sitemleri, Demir Doğrama ve Elektrik Pano İmalatçılığı kursaları açıldı.
ÜCRET ALARAK MESLEK ÖĞRENİYORLAR
6 ayrı branşta açılan kursalara katılan kursiyerler, hafta içi her gün akşam 17.00 ile 21.00 saatleri arasında pratik ve teorik eğitimler alıyorlar. 3 Ay sürecek olan bu eğitimlerden sonra, kursiyerler eleman talebinde bulunan işletmelerde 3 ay staj yaptıktan sonra, aynı işletmelerde istihdam edilecekler. Bu süre içerisinde sigortaları Devlet tarafından yatırılan kursiyerlere günlük 15 TL’de cep harçlığı veriliyor.
KURSLAR DEVAM EDECEK
İş dünyasının talep ettiği mesleklerle ilgili olarak, bundan sonraki dönemlerde de, farklı meslek dallarına ait kurslar açılacaktır.

 

Bu haber 2663 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.4.2011 15:17:30
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.