Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Bünyesinde Bilgisayar Laboratuarı Kuruldu
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi kapsamında verilecek olan Temel Bilgisayar Eğitimi için Elazığ TSObünyesinde bilgisayar laboratuarı kuruldu.
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde yürütülen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının program otoritesi olduğu “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında Elazığ TSO’nun yürüttüğü, Fırat Üniversitesi ile Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nin ortaklığında uygulanan “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi başarıyla uygulanmaya devam ediyor.
 
Proje kapsamında, Fırat Üniversitesi Enformatik Bölümünde ve Bildemmak Bilgisayar Kurusunda, Bilgisayar Teknik Servis Eğitimi, Web Programcılığı Eğitimi ve Ağ İşletmenliği Eğitimlerinin birinci gurup eğitimleri tamamlanmıştır.
Temel Bilgisayar Eğitimi ise Elazığ TSO bünyesinde kurulan Bilgisayar Laboratuarının tamamlanması ile birlikte 11 Nisan 2011 tarihinde başlamıştır.
 
Her dönem kurslara toplam 80 kursiyer katılmakta olup, tüm grupların eğitimlerinin ikinci dönemine 11 Nisan 2011 tarihinde başlanmıştır.
 
Projenin birinci grup eğitimlerini tamamlayan kursiyerler Fırat Üniversitesi Enformatik bölümü ile Bildemmak Bilgisayar kursunda staj görmüşlerdir.
 
Bilişim sektörüne nitelikle ara eleman kazandırılması yönünde uygulanan eğitimler kapsamında halka açık şekilde 21 ayrı seminer ile desteklenecektir. Seminer uygulamalarına, 13 Mayıs 2011 tarihi itibarı ile başlanacak olup isteklilere açık olacaktır.
 
Elazığ TSO AB Proje Yönetimi

Bu haber 1517 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.4.2011 16:34:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.