Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Defterdarlıktan “Torba Yasa” Bilgilendirme Toplantısı

25 Şubat 2011 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren ve kamu oyunda “Torba Yasa” olarak bilinen 6111 sayılı yasa hakkında Odamız ve Elazığ Defterdarlığı işbirliğinde 24 Mart 2011 tarihinde Odamız Konferans Salonunda saat: 16.00'da bir toplantı yapılacaktır.

Toplantı ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, cumhuriyet tarihimizin en büyük vergi barışı olarak adlandırılan yasadan ilgili tüm kesimlerin yararlanması için Oda olarak bilgilendirme toplantıları başlattıklarını söyledi. Şekerdağ açıklamasında, “SGK İl Müdürlüğü ile geçtiğimiz hafta içerisinde konuyla ilgili ilk bilgilendirme toplantısını yapmıştık. Yasayla, kesinleşmiş alacakların yeniden yapılandırılması kapsamında, ihtilaflı alacakların ihtilafına son verilerek mağduriyetlerin ortadan kaldırılması ve ticaretin önünün açılması anlamında yasa büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda İl Defterdarlığı ile yapılacak olan toplantıya tüm ilgililerin katılımını bekliyoruz” dedi.

İl Defterdarı Rıfat Özyünlü de Yasayla, inceleme ve tarhiyat aşamasındaki alacaklara yönelik çeşitli düzenlemeler getirildiğini ifade ederek, “Yasayla pişmanlık veya kendiliğinden beyanın teşvikine yönelik düzenlemeler de yapılmıştır. Kanun matrah ve vergi artırımına, stok beyanlarına ve varlık barışına yönelik düzenlemeleri de içermektedir. Yasa, hükümlerinin bütün maddeleriyle hemen her vatandaşı, her mükellefi ilgilendirmektedir."

Özyünlü, vatandaşların, vergi dairelerine ya da borçlu olunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarına uğrayıp son durumla ilgili bilgi almalarının ve yasa hükümlerinden yararlanmalarının faydalı olacağını sözlerine ekleyerek, “24 Mart 2011 tarihinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapacağımız bilgilendirme toplantısına tüm halkımı beklemekteyiz.”dedi.

Bu haber 1473 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.3.2011 10:22:46
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.