Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
UÇAK SEFERLERİ HAKKINDA ELAZIĞ TSO’DAN GİRİŞİM

THY Uçak Seferleri’nin aksamadan düzenli bir şekilde devam etmesi ve sefer sayılarının artırılması hususunda, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Başbakan, Ulaştırma Bakanı ve THY Genel Müdürlüğü’ne, yazılı taleplerini iletti.

Başkan Şekerdağ’ın yazılı talebi:

Türk Hava Yollarının yıllık istatistiklerinde Elazığ Havaalanın yolcu trafiğinin 2010 yılında, yıllık 450.000 civarında olduğu görülmektedir. Elazığ Havaalanından yapılan iki (2)  İstanbul ve Bir (1) Ankara uçuş seferlerinin doluluk oranı ise %90 lar seviyesindedir. Bu verilere rağmen, zaman zaman seferler, -işletme nedenleri-  gerekçesiyle iptal edilmektedir.  Bu iptaller günübirlik Ankara İstanbul güzergâhlarında seyahat eden özellikle işadamlarımızı zor durumda bırakmaktadır.

İlin yeni yatırımlar kazanması açısından en önemli argümanlardan biri olan ulaşım konusunda yaşanan bu istikrarsızlık, Elazığ açısında olumsuz bir tablo olarak değerlendirilmektedir.

Yaz ayları ile birlikte artacak yoğunluğun da göz önünde bulundurularak sefer sayılarının artırılması ve mevcut seferlerin istikrarlı bir şekilde sürdürülmesi hususunda, gerekli emir ve müsaadelerinizi arz eder, saygılar sunarım.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1649 defa okundu.
Ekleme Tarihi :18.3.2011 14:42:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.