Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Adına Önemli Başarı

· Elazığ TSO tarafından hazırlanan 4 proje ile Elazığ, İstanbul’un ardından ülke genelinde ikinci sırada yer aldı.

· Elazığ’da, Gıda, Plastik, Mobilya ve Makine sektörlerinde yer alan işletmelerin ihracat kapasitelerinin yükseltilmesi için Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı Büyüyor” isimli projenin tanıtım toplantısı işletme temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

· Toplantıya katılan İGEME Uzmanı Ortay Erkılıç, Elazığ’ın ülke genelinde ikinci sırada yer almasının büyük bir başarı olduğunu belirterek, işletmelerin bu önemli fırsattan istifade etmelerini istedi.

Proje Nisan’da Başlıyor…

Proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu ve Proje Koordinatörü Etem Yalın, Projenin uygulanmasına Nisan ayı içerisinde başlanacağını ifade etti.

Yalın konuşmasında, “Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından 2010 yılının sonlarına doğru yayınlanan Uluslar arası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi programına ‘Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı Büyüyor’ ana başlığı ile 4 ayrı sektörde proje hazırlanmıştır.

Hazırlanan projemiz DTM ve İGEME tarafından kurulan komisyon tarafından 15 Şubat 2011 tarihi itibarı ile uygun görülmüştür. Projemiz kapsamında, Gıda, Mobilya, Makina ve Plastik sektörlerine yönelik rekabet üstünlüğünü öngören ve ihracat odaklı bir  program uygulanacaktır.

Projeye, 2011 Nisan itibariyle adı geçen sektörlerde ihtiyaç analizlerinin yapılması ile başlanacaktır. 16 Ay sürecek olan bu proje ile adı geçen sektörlerde yer alan firmalara Eğitim, Danışmanlık, Yurtdışı Pazar Araştırma ve Alım Heyeti destekleri sağlanacaktır. Tahmini 700 bin dolar seviyesindeki projenin toplam bütçesinin yüzde 75’i Devlet desteği yüzde 25’i ise Odamız ve Firma katkıları ile yapılacaktır.

Projeden yararlanmak isteyen ilgili sektörlerdeki firmaların, Odamızdan form doldurarak talep yazılarını imzalamaları gerekmektedir.”dedi.

Erkılıç: Elazığ 4 proje ile ikinci sırada

Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi Uzmanı Oktay Erkılıç, Müsteşarlık tarafından ilan edilen uluslar arası rekabetin geliştirilmesi programı kapsamında İstanbul’un 10 proje ile lider, Elazığ’ın 4 proje ile ikinci sırada yer aldığını açıkladı.

Erkılıç bu başarıda Elazığ TSO’nun öncü rolü olduğunu belirterek, “İlin ihracat kapasitesinin yükseltilmesi noktasında son derece önemli olan bu projenin Elazığ’a kazandırılmasında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası önemli bir başarı göstermiştir. Projelerin ilan edilmesinin ardından kurumumuza ilk müracaat eden kuruluş Elazığ TSO olmuştur. Tebliğin yayınlanmasının ardından Elazığ TSO 5 proje ile başvurmuştur. Bu projelerden 4 proje uygun görülmüştür. Mermer sektörü ile ilgili hazırlanan projenin ise Elazığ Mermerciler Odası tarafından hazırlanan projeyle çakışması nedeniyle beklemeye alınmıştır. Bu projeler ile Elazığ’da ihracat kapasitesinin yükseleceği ve ihracat yapan firma sayısının yükselmesini bekliyoruz” dedi.

Bu haber 1631 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.3.2011 17:23:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.