Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO’dan Üyelerine Önemli Fırsat

 

Dış Ticaret  Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüt  Merkezi (İGEME)  tarafından yayınlanan “Ulusal Rekabetçiliğin Desteklenmesi” tebliği kapsamında, Odamız tarafından ‘Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı  Büyüyor’  ismiyle;   Gıda, Mobilya, Makina ve Plastik sektörlerine yönelik hazırlanan proje İGEME tarafından uygun görülmüştür.

Projenin uygulanmasına 1 Nisan 2011 tarihi itibarı ile başlanacak olup, Proje hakkında firmaların bilgilendirilmesine yönelik olarak 15 Mart 2011 Salı günü Saat: 14.00’da İGEME ve DTM Uzmanlarının katılımı ile önemli bir toplantı yapılacaktır.

Proje kapsamında yer alacak işletmelere yönelik olarak Nisan ayında yapılacak olan İhtiyaç Analiz Anketlerinin  ardından Eğitim, Danışmanlık, Yurt Dışı Pazar Araştırma ve Alım Heyeti faaliyetleri ile işletmelerin rekabet üstünlüklerinin artırılarak  ihracat  potansiyellerinin yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Projeye;  Fırat  Kalkınma  Ajansı, Fırat  Teknokent,  Elazığ  İŞGEM  ve Elazığ Mobilyacılar Derneği’de ortak olarak katkı sağlamışlardır.   

Proje  kapsamındaki  desteklerden istifade etmek isteyen ancak, taahhütnamesini Odamıza ulaştırmamış olan Gıda, Mobilya, Makine  ve Plastik sektörlerinde yer alan Odamız Üyeleri İşletmelerin Odamız Basın ve Halkla İlişkiler Servisimiz ile iletişime geçerek ilgili formları doldurmaları ve taahhütname vermeleri gerekmektedir.

Her sektörde 6 farklı ülkeye gerçekleştirilecek olan Yurtdışı Pazar Araştırması faaliyeti ile firmaların ihracat kapasitelerinin yükseltilmesi ve yeni pazarlar bulmaları hedeflenmektedir. İşletmelerin bu destekten istifade edebilmeleri için öncelikle Eğitim ve Danışmanlık hizmetini almış olmaları gerekmektedir. Projeye imalatçı firmaların yanısıra ihracat potansiyeli olan ve bu alanda yoğunlaşmayı hedefleyen firmaların da başvuruları değerlendirilecektir.

Söz konusu proje kapsamında yer almak isteyen firmaların 2011 MART AYI sonuna kadar müracaatları beklenmektedir.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1333 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.3.2011 14:51:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.