Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
MAKEDONYA’YA YÖNELİK
KOSGEB DESTEKLİ TİCARET HEYETİ PROGRAMI
VE İKİLİ GÖRÜŞME ORGANİZASYONU

Firmalarımızın yurtdışı pazar potansiyelinin arttırılması, ihracat bağlantıları kurabilmeleri, yurtdışı firmalarla işbirliği imkânları yakalayabilmeleri ve yurtdışı pazarları tanımaları amacıyla, 13-16 Nisan 2011 tarihleri arasında Makedonya’ya yönelik bir Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirilecektir.

Türkiye - Makedonya arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması dahilinde, Makedonya ziyareti için vize başvurusu yapılmayacaktır. Katılımcıların en az 6 ay geçerliliği olan güncel pasaportları ile başvurmaları yeterli olacaktır.

Söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, tekstil ve hazır giyim, kimyevi maddeler, temizlik maddeleri, plastik ve plastikten mamul eşya, makine ve ekipmanları, inşaat malzemeleri ve yapı sektörü, mobilya, elektrikli ve elektronik cihazlar, demir-çelik ürünleri vb. sektörlerde faaliyet gösteren ve ihracat hedefi olan firmalarımız katılabileceklerdir. Program kapsamında, Türk ve Makedon firmaların katılımıyla bir İş Forumu ve arkasından firmalar arası ikili iş görüşmeleri organize edilecektir.

İkili iş görüşmelerine katılmak isteyen firmalarımız için organize edilecek olan ve aşağıda detaylarını görebileceğiniz iş gezisi programı kapsamında, KOBİ’lerimiz KOSGEB İş Gezisi Desteği'nden faydalanabileceklerdir. Söz konusu destekte firmaların konaklama, ulaşım masraflarının %60’ı KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.

Katılım için kontenjanımız 20 firma ile sınırlı olup, son başvuru tarihi 18 Mart 2011 Cuma günüdür. Katılım, firmaların ticari verimlilik potansiyeli ve başvuru önceliğine göre belirlenecektir. 13 -16 Nisan 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Makedonya Ticari Heyet Programı’na katılmak ve bilgi almak isteyen üyelerimizin, Elazığ TSO Avrupa İşletmeler Ağı Koordinatörü Oğuz Bey ile görüşmeleri gerekmektedir.

Makedonya iş gezisi etkinliği, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın ortağı olduğu Avrupa İşletmeler Ağı - GAPSUN Konsorsiyumu tarafından organize edilmekte, Gaziantep Ticaret Odası tarafından koordine edilmektedir.

Program taslağını bilgisayarınıza indirmek için lütfen buraya tıklayınız

Başvuru formunu bilgisayarınıza indirmek için lütfen buraya tıklayınız

Kosgeb destek formunu bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayınız

Bu haber 1381 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.3.2011 12:59:21
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.