Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ın 2010 yılından beri üzerinde titizlikle durduğu Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi, beşyüz kişilik istihdam kapasitesiyle Elazığ’a kazındırılarak hizmete başladı…

Elazığ Vizyon Projeler Kazanmaya Devam Edecek

Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi’nin açılış töreni için Elazığ’a gelen Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray ile şirket yöneticileri Elazığ TSO Meclis Salonunda bir toplantı gerçekleştirdiler.

Toplantıya, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Oda Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri kadıldılar.

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, ilin mevcut potansiyelinin iyi değerlendirilmesi halinde ilin işsizlik başta olmak üzere bir çok sorununu çözebileceğini belirtti. Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Elazığ tarihi birikimi, yetişmiş insan gücü, üniversitesi, doğal kaynakları ve yer altı zenginlikleri bakımından ülkemizin önde gelen kentlerinden biridir. İlimiz Emniyet kayıtlarında en az suçun işlendiği ilk beş ketten biridir. Dolayısı ile yaşanabilir bir kent olan Elazığ yatırımcılar açısından dikkate değer bir il konumundadır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak önceliğimiz bu değerlerimizi yurt içinde ve yurt dışında en etkili bir dille gündeme taşıyarak, uluslar arası düzeyde marka firmaları Elazığ’a getirerek ilin marka kent olma yönünde önünü açmaktır. Bu doğrultuda üzerinde Sayın Valimizle birlikte uzun süredir durduğumuz Vodafon’un Elazığ’a çağrı merkezi kurması hususundaki girişimlerimizin çok kısa bir süre içerisinde sonuç vermesi tüm Elazığlılar gibi bizleri son derce mutlu etmiştir. 500 kişilik istihdam kapasitesi ile başlayacak olan Vodafon’un umuyorum ki, çok kısa bir süre içerisinde diğer altyapı hizmetlerini de sunmasıyla bu sayı 1500 kişiye ulaşacaktır. Bu düşüncelerle bugün aramızda bulunan Sayın Timuray ve diğer yöneticilere teşekkür ediyor, merkezin Elazığ’a ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Timuray: Doğru  Bir Yatırım Yaptık…

Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray’da toplantıda yaptığı değerlendirmede Elazığ’a yatırım yaparak doğru bir iş yaptıklarını belirterek, “Elazığ tanıtım filmini izledikten sonra ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha görüyorum. Konunun ısrarlı bir şekilde takipçisi olan Sayın Valimiz ve Sayın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza bu anlamda teşekkür ediyorum. Çünkü, bu ısrarlı takip bugün bizleri Elazığ’a getirmiştir.

Vodafone Türkiye çağrı merkezi hizmetlerini Anadolu'ya taşımaya devam ediyor. Vodafone Türkiye’nin Elazığ'da hizmete aldığı yeni çağrı merkezi bölgede yarattığı istihdamı orta vadede iki katına, toplam yatırımını ise 20 milyon TL’ye çıkartarak, hizmet sektöründe Elazığ’ın en büyük işverenlerinden biri olmayı hedefliyor. Vodafone’un dünya çapındaki en ileri çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri uygulamalarını en yüksek teknoloji ile 3 bin 800 metrekarelik alanda kurulan yeni Elazığ Çağrı Merkezi, Türkiye genelindeki Vodafone abonelerine hizmet sunacak. Yıllık 36 milyon dakika çağrı yanıtlama kapasitesiyle çalışabilecek olan çağrı merkezi ilk etapta bilinmeyen numaralar hizmeti ile operasyona başlayacak ve Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne gelen tüm çağrıların yüzde 15’ini yanıtlayacak.

Elazığ gerçekten yatırım yapmaya Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi son derece müsait bir il burada bulunduğumuz için mutlu olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, merkezin hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Bakan Binali Yıldırım’dan Açılış…

Malatya Caddesi üzerinde kurulan Vodafone Elazığ Çağrı Merkezinin açılışına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Vali Muammer Erol, Elazığ Milletvekilleri, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta ilk olarak mikrofona gelen Vodafone CEO’su Serpil Timuray, çağrı merkezleri ile önemli oranda istihdam oluşturduklarını ve bu şekilde yatırımları Elazığ ve doğuda da gerçekleştirerek aynı zamanda sosyal sorumluluk görevlerini de yerine getirdiklerini ifade etti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ise bölgede kurulmaya başlayan çağrı merkezlerinin önemli istihdam oluşturduğunu söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise çağrı merkezinin kısa sürede planlanıp hayata geçirildiğini ifade etti. Ulaştırma alanında yapılan yatırımlardan örnekler veren Bakan Yıldırım, yapılan yollarla uzakları yakın ettiklerini yolarlı böldüklerini ancak ayrılıkları birleştirdiklerini söyledi. Bakanlığının görev alanında Elazığ’da yapılan çalışmalardan örnekler veren Yıldırım, ülkenin de hızla gelişip kalkındığını ve 2023 yılında Türkiye’nin en büyük 10 ekonomi arasında yer alacağına inandığını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım daha sonra çağrı merkezini gezerek bilgi aldı ve bir müşteri çağrısına cevap vererek vatandaşla bir süre sohbet etti.

Açılış programı çağrı merkezinin açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi.

Bu haber 3472 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2011 09:53:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.