Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Başkan Şekerdağ, TSE Genel Kurul Üyeliğine Seçildi

Ankara’da gerçekleştirilen TSE olağanüstü genel kurulunda Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, TSE'nin en yüksek ve yetkili organı olan Genel Kurul üyeliğine seçildi.

İlgili bakanlıklar, özel kesim, bilim kuruluşları ve iş dünyası temsilcilerinden oluşan TSE Genel Kurulu, başta TSE Yönetim Kurulu olmak üzere; ilgili tüm kurul ve organların seçimleri ve Enstitünün tüm karar alma sürecinde yer almaktadır.

TSE Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, ''standartlar oluşsun sonra da biz onları yerine getirelim'' diye beklemeyi doğru bulmadıklarını, Türkiye'nin küresel standartların hazırlanmasında da bizatihi yer alması gerektiğini söyledi. 

Ergün, TSE'nin Olağanüstü Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye gibi üretim yelpazesini ileri teknolojili ve yüksek katma değerli ürünlere açan ülkelerde, standardizasyon kurumlarının hızlı ve kaliteli çalışmasının son derece önemli olduğunu belirtti.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanlığına Hulusi Şentürk’ün seçildiği kongre sonucunu değerlendiren Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, iş dünyası için önemli kuruluşlardan biri olan TSE’nin ülkemize en iyi hizmeti sunması konusunda Genel Kurul Üyesi olarak elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1693 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2011 09:31:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.