Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Şubat Ayı Meclis Toplantısı

Hedefler Meclis Üyeleriyle Değerlendirildi

 

Elazığ TSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı Nuri Önal Başkanlığında, Vali Yardımcısı Bedrettin Özmen’in katılımı ile yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO’nun planlı ve programlı bir şekilde üyelerine ve Elazığ’a hizmet etme noktasında önemli bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Önal konuşmasında, “2011 yılının ikinci Meclis toplantısını sizlerle birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığımı ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Bir  önceki Meclis Toplantımızda Yönetim Kurlumuz tarafından gerçekleşen faaliyet raporumuz okunmuştur.

Bu toplantımızda ise Odamız Yönetim Kurulunca hazırlanmış olan 2011-2012 yılı hedeflerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hedeflere ulaşma noktasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Sayın Valimizin büyük destek ve katkılarına yoğun bir şekilde ihtiyacımız olduğunun da altını çizmek istiyorum. Bugün aramızda Meclis toplantımızın konuğu olarak, Sayın Vali Yardımcımız Bedrettin Özmen bulunuyor. Zaman ayırdıkları için, kendilerine teşekkür ediyorum. İlimizin kalkınma ve gelişme sürecini etkileyecek tüm çalışmalarda destek ve gayretlerini esirgemeyen ve sürekli bizlerle beraber olan Sayın Özmen’e şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi.

 Elazığ’ın Kalbi Elazığ TSO’da Atıyor…

Toplantıda bir değerlendirme yapan, Vali Yardımcısı Bedrettin Özmen Elazığ’ın kalbinin Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda attığını belirterek, devlet eliyle artık kalkınmanın mümkün olmadığını belirtti. Özmen değerlendirmesinde, “Sayın Meclis Başkanımızın daveti üzerine Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisine katılmaktan duyduğum büyük memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elazığ’ın kalbi gerçekten yaptığınız faaliyet ve çalışmalarla burada atmaktadır. Bu vesileyle yönetim birimleriniz ve tüm çalışanlarınızı kutluyorum. Yaşamış olduğumuz yüzyılda şunu açıkça görüyoruz ki artık devletin eliyle kalkınma artık mümkün değil. Bu nedenle iş dünyasının çatı kurumu olan Ticaret ve Sanayi Odaları bu anlamda büyük bir işlev üstlenmiş durumdadır. Gerek müteşebbislerin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi gerekse ilin tanıtımı noktasında ortaya konulan çalışmalar önem taşımaktadır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yöndeki çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Önemli hizmetler ve çalışmalar gerçekten yapılıyor. Elazığ’ın bundan sonraki süreç içerisinde daya iyi çalışmalarla Elazığ’a hizmet edeceğine inanıyorum.”dedi.

2011-2012 Hedefleri

Meclis Toplantısında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da Odanın 2011-2012 hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Şekerdağ, açıklanan hedeflere ulaşılması noktasında yaptığı değerlendirmede, “Bu hedeflere ulaşma ve faaliyetleri gerçekleştirme noktasında ilimizdeki tüm kurum kuruluş, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerle güçlü işbirliği ve müşterek hareket ederek ancak başarıya ulaşabiliriz. İki yıllık hizmet dönemimiz içerisinde kurumlar arası bu iletişimi en üst düzeyde gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Burada Sayın Valimizin öncülüğünde tüm kurum ve kuruluşlarımızın da müspet yaklaşımları süreci olumlu yönde etkilemiştir. 2011-2012 hizmet dönemimizde de Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızın destekleriyle bu hizmetleri ilimize kazandırmanın gayretinde olacağız” dedi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ tarfında açıklanan;

2011-2012 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Hedefleri

 

1-         Avrupa Birliği Başta olmak üzere yerel imkanları iyi değerlendirerek ilimizde işsizliği önleme ve işletmelerin ara eleman sorunun çözmek için mesleki eğitim kurslarına önem verilecektir.

2-         İlimiz işletmelerinin ihracat potansiyellerinin artırılması için tüm imkanlar değerlendirilecek ve bugün 50 civarında olan ihracatçı firma sayımız ve ihracat miktarımız artırılacaktır.

3-         Odamız üye sayısı bugün 5 binler seviyesindedir. Bu sayıyı iki yıl içerisinde 7 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.

4-         İlimizin bir sanayi envanteri çıkartılacak, imalatımız, üretimimiz, çalışan sayımız, mevcut makine parkurumuz, markalarımız rapor haline getirilecektir.

5-         Kalıcı Fuar Alanı Sonunun çözümü için başlatılan çalışma devam ettirilecektir.

6-         Sektörel Sanayi Siteleri kurulması yönünde girişimler devam ettirilecek ilk kapsamda, Mobilyacılar, İnşaat Malzemecileri, Oto Galericileri, Matbaacılar ve Kuru Gıdacılarla ilgili siteler kurulmasına gayret gösterilecektir.

7-         Konferans, Seminer, Bilgilendirme toplantılarına verilen önem devam edecektir.

8-         İlimizin tanıtımına yönelik yayın ve enformasyon çalışmaları devam ettirilecektir.

9-         Yeni hizmet binasının 2012 yılında hizmete açılması için çalışmalar devam edecektir.

10-      Çok ortaklı model şirketimiz öncülüğünde bir 5 yıldızlı otelimizin iki yıl içinde hizmete açılması hedeflenmektedir.

11-      Yurtdışı sermayeli büyük tarım ve hayvancılık yatırımları ile imalat sanayinde yer alacak örnek tesisler kurulması için girişimler artırılarak devam ettirilecektir.

12-      Odamız bünyesinde kurulacak olan Sürekli Eğitim Merkezi vasıtasıyla başta KOBİ’ler olmak üzere Mesleki Eğitim Kuruluşlarının deneyim ve tecrübelerinin artırılması için yurt dışı staj çalışmalarına ağırlık verilecektir.

13-      İşletmelerin yeni pazarlar bulmaları için her yıl üç ülkeye ticari heyet programı düzenlenecektir

14-      Elazığ ulusal ve uluslar arası önemli platformlarda tanıtılacaktır. (Emitt fuarı, İzmir Fuarı vs.)

15-      Oda hizmet kalitesinin yükseltilmesi noktasında üye beklentilerinin tespit edilmesi için 2011 ve 2012 yılında iki ayrı geniş kapsamlı anket çalışması yapılacaktır.

16-      KOSGEB, Fırat Kalkınma Ajansı, AB, Kırsal Kalkınma ve Diğer fonlardan ilimizin işletme ve kurumların en üst düzeyde istifade etmesi için bilgilendirme  ve enformasyon çalışmaları ağırlık kazanacaktır.

17-      Elazığ’la özdeşleşmiş ürün ve ilin çeşitli zenginliklerinin tescili için bir çalışma başlatılacaktır. (Orcik, Ağın Leblebi, Sekiz Köşe Şapka, Tutunu, Orcik Şekeri, Sırın, Kofik, Gömme vs.)

18-      Elazığ’ın turizm kapsamında turlara dahil edilmesi ve geniş katılımlı bir turizm sempozyumu için çalışma başlatılacaktır.

19-      İşsizlikle mücadele kapsamında ilimize bir yada iki çağrı merkezi kurulması yönünde ulusal yada uluslar arası bir yada iki firmanın Elazığ’a yatırım yapması sağlanacaktır.

20-      Odamız hizmet kalitesinin yükseltilmesi, üyelerimizin ve toplumun beklentilerinin karşılanması noktasında ihtiyaç duyulan birimlerin kurulmasına ve var olanların iyileştirilmesine devam edilecektir.

21-      İlin Sorunlarının çözümüne ve ilgili makamlara taşınmasına öncülük edilecektir.

22-      İlin sosyal ve kültürel tüm etkinlik ve faaliyetlerine katılım sağlanarak destek olunacaktır.

23-      Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılına ilimizin vizyon projelerle hazırlanması noktasında yerel yönetimler başta olmak üzere ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla müşterek organizasyonlar ve projeler geliştirilmesi noktasında gönüllülük esasına göre mesai kavramından uzak şekilde tüm yönetim birimlerimiz ve Odamız personeli ve kurumumuz bünyesinde diğer birimlerle katılım sağlanacaktır.

Bu haber 1511 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.2.2011 16:37:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.