Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
UMEM PROJESİ MÜRACAATLARI BAŞLIYOR

Meslek sahibi olmak isteyen işsizlerin 01-10 Şubat 2011 tarihleri arasında Elazığ İş-Kur İl Müdürlüğüne kayıt yaptırmaları gerekmektedir…

·      Beceri’10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) arasında imzalanan protokol ile Türkiye genelinde uygulanmaya başlanmıştır.

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ; “İşsizleri meslek sahibi etme, iş dünyasının aramış olduğu niteliklerde ara eleman ihtiyacını karşılama, meslek okullarının teknik altyapılarını güçlendirme ve eğitmenlerin eğitimini kapsayan proje kapsamında Odamız tarafından ilimiz işletmelerine yönelik yapılan saha araştırma çalışmaları tamamlanmış ve eleman ihtiyaç analizi oluşturulmuştur.

Elazığ İş Kur İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elazığ TSO’nun bir araya geldiği toplantıda projenin uygulanması ile ilgili detaylar görüşülerek projenin uygulama takvimi belirlenmiştir.

Odamız tarafından işletmelere yönelik yapılan ihtiyaç analizinde ilk aşamada, Elektrik Ark Kaynakçısı, Demir Doğrama, Mobilya İmalatçısı, Üst Yüzey İşlemecisi, Otomasyon Sistemleri Destek Elemanı, Elektrik Pano Tasarım ve Montajcısı meslekleri için ara eleman yetiştirilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu alanlarda meslek sahibi olmak isteyen işsizlerin 01 ile 10 Şubat 2011 tarihleri arasında İş Kur İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Eğitime başlayan kursiyerlere günlük 15 TL ücret ödenecek olup; eğitimin 3 ayı Meslek Lisesinde gerçekleştirilecek sonraki 3 ay İşletmede Staj eğitimi şeklinde devam edecektir. Eğitimi tamamlayan kursiyerler; işletmelerde en az kurs süresi kadar istihdam edileceklerdir.

Proje kapsamında verilecek eğitimler Merkez Endüstri Merkez Lisesi’nde  verilecek olup, merkezin makine ve ekipman ihtiyacı TOBB katkıları ile karşılanmıştır.

Odamız tarafından ilimiz işletmeleri ile yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda tespit edilen bu mesleklere önümüzdeki dönem içerisinde iş dünyasının talepte bulunması halinde yeni meslekler de ilave edilecektir. Bu proje ülke genelinde uygulanmak olup 5 yıl süreyle devam edecektir. Projenin mesleksizliğe bağlı olarak yoğun bir şekilde ilimizde yaşanan işsizlik sorununa çözüm getirmesini diliyorum.” dedi.

ELAZIG TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1833 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.1.2011 14:51:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.