Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Odamızın Girişimleri Olumlu Karşılandı:

Yeni Bir KOSGEB Destek Programı Hazırlanıyor

2010 yılında uygulanan “Ölçek Endeksli Büyüme Destek Kredi ve KOBİ İhracat Finansman Destek Kredisi Programı”na Elazığ’dan yoğun bir ilgi gösterilmesine karşın sadece 507 firmanın bankalarda işleme alınması neticesinde Odamız tarafından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve TOBB nezdinde yapılan çalışmalar olumlu sonuçlandı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı KOSGEB KOBİ Finansman Daire Başkanı Mehmet Ömerbeyoğlu tarafından Odamıza gönderilen bir yazıda, talebimizin değerlendirmeye alındığı belirtilerek, 2011 yılı bütçe imkanları çerçevesinde söz konusu kredi desteğinden yararlanamayan işletmeler için ayrı bir Kredi Destek Programı’nın planlandığı açıklandı.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, başta Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olmak üzere TOBB ve KOSGEB’in konuya olan duyarlığı nedeniyle teşekkür ederek, “İki binin üzerinde bir müracaatın ve talebin olmasına karşın internet altyapısındaki sorunlar nedeniyle ancak 507 işletmemizin işlemi bankalarda yapılabilmiştir. Bu haksızlığın giderilmesi ve iş dünyasında çarkların dönmesi için Oda olarak yapmış olduğumuz girişimlerin kısa sürede cevap bulması bizleri sevindirmiştir. Umuyorum Mark ayına kadar özellikle Kalkınmada Öncelikli Yörelerde yer alan ve 2010 yılında kredi kullanamayan işletmeler için yeni bir paket açıklanacaktır. Konuya ilgi gösteren Başta Sanayi ve Ticaret Bakanımız olmak üzere, TOBB ve KOSGEB yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. “dedi.

Bu haber 1658 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.1.2011 08:59:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.