Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
lazığ Kadın Girişimciler Kurulu’ndan;

Motivasyon  Toplantısı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen “Hayal edin, amaç belirleyin, çalışın” adlı toplantı yapıldı.

Toplantıya Vali Muammer Erol, Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet  Kutlu, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve çok sayıda bayan girişimci katıldı.

Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Özer, dünyada revaçta olan, insanları değerli kılan unsurun girişimcilik ruhu ve üretim olduğunu, zor bir alan olarak kabul edilen girişimcilikte kadınların da var olması ve başarıdan başarıya koşması gerektiğini söyledi. Kadınlar için 'hayalin' en özgür alan olduğunu ifade eden Özer, ''Hayalsiz insanın amacı da olmaz. Sonra çalışmak, kaybetsek de kazansak da hedef doğrultusunda çok çalışmaktır. Çalışmazsanız hedefinize ulaşmanız mümkün değil. Hayal, hedef ve etüt, bu üçünü birleştirmeliyiz'' dedi.

Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Odada düzenlenen toplantıda, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kadınların ve kız çocuklarının kalkınma sürecine tam katılımının sağlanması için bilgi ve becerinin şart olduğunu, bu noktada eğitimin önemli bir araç olduğunu söyledi. Kadın iş gücünden yararlanma yönündeki çabaların, çeşitli hükümet programları ile kalkınma planları içerisinde öncelikle son yıllarda üzerinde durulan konular arasında yer aldığını belirten Önal, ''Kadının eğitim düzeyi ile üretim sürecine katılımı ve elde ettiği gelir arasında pozitif bir ilişki vardır. Kadınlara beceri kazandırılması ve bunun sonucunda ürettikleri ürünlerden gelir elde etmeleri, onların ekonomik yaşama daha fazla katılımlarına, kalkınma ve büyümeden daha fazla pay almalarına ve aile içindeki konumlarının iyileşmesine neden olmaktadır'' dedi. Kadın Girişimciler Kurulunun önemli başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Önal, kadınlara iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına uygun beceri ve niteliklerin kazandırılması halinde istihdam alanlarının gelişeceğinin bir gerçek olduğunu kaydetti.

Seminerde daha sonra Dr. Ömer Deniz motivasyon konusunda bir eğitim verdi. Denizin sunumunun ardından, Elazığ KOSGEB Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Orhan katılımcılara KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Bu haber 3215 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.12.2010 09:23:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.