Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
SUNEXPRESS ELAZIĞ-ALMANYA UÇUŞLARINI BAŞLATTI

SunExpress tarafından Elazığ`dan Almanya’nın Düsseldorf ve Frankfurt şehirlerine tarifeli doğrudan uçak seferleri başladı.

Seferlerin başlaması nedeniyle Elazığ TSO’da bir toplantı yapan SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, uçuşlarla ilgili bilgiler verdi.

Toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ve medya mensupları katıldılar.
      Elazığ`dan pazartesi günleri karşılıklı olarak Almanya’nın Düsseldorf ve Frankfurt kentlerine düzenlenecek uçuşların tanıtım toplantısında konuşan Elazığ Valisi Muammer Erol, kentin potansiyeline inandığını, bu potansiyeli gidilen her yere illetiklerini ve bundan sonra da iletmeye devam edeceklerini söyledi.

Doğrudan seferler için atılan adımların hem firmaya hem de hizmetten faydalanacaklara hayır getirmesini dileyen Erol, “SunExpress yetkililerinin, ‘iyi ki Elazığ`a gitmişiz, iyi ki bu hattı açmışız’ diyebilecekleri, kendileri açısından da verimli, karlı, güzel, inşallah kazasız belasız bir hizmet olur. Marifet iltifata tabidir. Vatandaşlarımız bu marifete iltifat etsinler ki hizmetler artarak devam etsin” dedi.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise, Anadolu`nun bir çok noktasından Avrupa`ya doğrudan seferlerin olmadığını, Avrupa`ya ulaşmak için ağırlıklı olarak İstanbul`dan aktarmalı gidildiğini kaydetti.

Say, “Biz Anadolu`nun 8 noktasından Avrupa`ya tarifeli doğrudan seferler başlatan ilk firma özelliğini taşıyoruz. Bu kapsamda Elazığ`dan da Frankfurt ve Düsseldorf’a haftada bir doğrudan seferleri başlattık. Böylelikle yöre halkı aktarmadan kurtulacak, mesafe 4 saate düşecek ve bölgesel turizmin gelişmesine katkı sağlanacak” diye konuştu.

Toplantıya katılan Elazığ Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, doğrudan uçuşlar için yetkililere teşekkür ederek, Elazığ’ın potansiyeli ile bu hizmeti hak ettiğini söyledi.

Başkan Şekerdağ: Talebimizin karşılanması bizleri mutlu etmiştir

Toplantıda bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, uçuşlarını durduran SunExpress’in yeniden hizmete başlamasının kendilerini ve iş dünyasını memnun ettiğini söyledi. Başkan Şekerdağ açıklamasında, “Bilindiği gibi Sunexpress’in Elazığ-Almanya seferlerini iptal etmesinin ardından, Odamız tarafından çok yoğun bir çalışma başlatılmış ve bu çalışma doğrultusunda, Sunexpress’in çok değerli yöneticileri, ivedilikle bilgilendirme yaparak, uçuşların yeniden düzenlenmesi hususunda yeni bir program yapmışlardır. Bu doğrultuda, Sunexpress’in kış tarifesi kapsamında, Almanya-Elazığ seferlerine başlayacağı ve Almanya'nın Frankfurt ve Stuttgart şehirlerinden Elazığ'a direk uçuşlar düzenleyeceği, Elazığ iş çevrelerinde ve kamuoyunda memnuniyetle karşılanmıştır.

Bölgenin tek sivil havaalanı olan Elazığ Havaalanı, Yeni pisti ile her türlü uçağın yaz ve kış aylarında güvenli iniş ve kalkışına müsait hale getirilmiş, bununla birlikte; VOR, DME, NDB cihazları da devreye alınarak çeşitli riskler ortadan kaldırılmıştır.

Malatya, Bingöl, Muş ve Tunceli, illerinin merkezinde yer alan Elazığ, yaklaşık 2 milyonluk bir bölge hinterlandına hitap etmektedir. Adı geçen bu illerden Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çok sayıda vatandaşımız yaşamakla birlikte, bölgemizdeki iş adamları da, özellikle uçuşların azaldığı ve dolayısı ile ücretlerin düştüğü kış aylarında Avrupa’ya iş seyahatini tercih etmektedir.

2010 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde, Devletimizin resmi kayıtlarına baktığımızda Avrupa-Elazığ trafiğinin 18 bin 674 kişi olarak gerçekleştiğini, bu rakamın bölgedeki tüm havaalanları içerisinde en yüksek rakam olduğu görülmektedir.  Dolayısı ile Bölgenin merkezinde yer alan ve tüm illere eşit mesafede olan Elazığ, bölge halkı tarafından tercih edilmektedir.

İlin bu potansiyelini değerlendiren, Sunexpres, bugün üst düzey bir katılımla Elazığ’da bu toplantıyı organize ederek, aslında ilimize verdiği önemi göstermektedir. Bu vesile ile, ilimizin kalkınma ve gelişme sürecinde son derece önemli bir etken olan ulaşım konusunda, Avrupa’ya direk seferler gerçekleştiren Sunexpress ve tüm ortaklarına teşekkür eder, saygılar sunarım”dedi.

Bu haber 1679 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.12.2010 10:41:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.