Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV

6-12 Aralık tarihleri arasında organize edilen ticari görüşmeler ve toplantılara katılmak için Macaristan’a giden, aralarında Elazığ Valisi Sayın Muammer Erol, Elazığ Belediyesi Başkanı Sayın Süleyman Selmanoğlu ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’ın da bulunduğu 23 kişilik heyet Türkiye’ye döndü.

Daha önce yayınladığımız ve amaçlanan şekli üzerinde gerekli küçük düzenlemelerle yürütülen program, proje ortağı ITD-Hungary bünyesinde yoğun toplantı ve görüşmelerle gerçekleştirildi. Macaristan’ın ticari ve ekonomik durumunun anlatıldığı, ITD-Hungary kurumunun tanıtıldığı ve Avrupa İşletmeler Ağı’nın yapı ve hizmetleri ile ilgili bilgi verilen toplantı, iki ayrı kanaldan simültane çeviri ile gerçekleştirildi. Toplu katılım gösterilen etkinlik kalemlerinin haricinde, sektörlere göre farklılık gösteren çalışmalar da yapıldı. Bazı işletmelerimiz amaçladıkları canlı hayvan ithalatı anlaşmaları için çiftliklere giderek üretimleri ve yetiştirme sürecini izlediler ve taleplerini dile getirdiler.

Programın en etkileşimli ve can alıcı bölümü ise, Macaristan’daki Türk firmaların bazılarının, 39 Macar firmanın ve heyetimizin katıldığı firma eşleştirme etkinliği oldu. Daha önce ITD-Hungary kurumunun sağlaması üzerinde uzlaşıldığı şekilde, karşılıklı iletişimi sağlayan 7 çevirmenin desteğiyle sorunsuz ve başarılı bir firma eşleştirme etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe hazırlıklı giden Türk ve Macar işletmelerin hepsi, getirdikleri broşür, tanıtım materyalleri, proje ve promosyon ürünlerini görüştükleri ilgililere takdim ettiler. Firmaların birbirlerine kendilerini tanıtmaları, ne talep edebilecekleri ve ne sağlayabilecekleri üzerinde etkin görüşmelerle ilerleyen süreç, amaçların ve projelerin paylaşılması ve iletişimin devam ettirilmesini sağlayacak bilgilerin karşı tarafa aktarılmasıyla gerçekleştirildi.  Ekibimizin götürdüğü mahalli yiyeceklerle birlikte ikramların sürekli olarak sağlandığı toplantılar, 5 saat boyunca aralıksız devam etti.

Macaristan iş seyahatini değerlendiren Elazığ Valisi Muammer Erol, ticari ilişkilerin geliştirilmesi adına son derece önemli bir etkinlik gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Elazığ TSO öncülüğünde işadamlarımızın katılımı ile yapılan gezi son derce verimli olmuştur. Umuyorum ki, önümüzdeki süreç içerisinde her iki ülke ve şehir bu ziyaretin sonuçlarından olumlu bir şekilde istifade edeceklerdir” dedi.

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da Kobi statüsündeki işletme sayısının sürekli arttığı Elazığ’da ihracatçı firma sayısının da artması en büyük hedefleri olduğunu belirterek, “Bugün 27 milyon dolar olan ihracatımızın bu tür ziyaretlerle katlanarak büyütülmesi ve buna bağlı olarak ihracatçı firma sayımızın da artırılması en önemli hedeflerimizden biridir. Bu tür etkinlikler iş adamlarımızın ufuklarının gelişmesine olduğu kadar, yeni pazarlar bulmalarına da önemli bir avantaj sağlıyor. Bu nedenle Macaristan iş gezisi son derece yararlı olmuştur. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. “dedi.

Etkinlik fotoğrafları:

Çektiğimiz şehir fotoğraflarını indirmek için buraya tıklayınız

Ticari toplantılarda çekilen fotoğrafları indirmek için buraya tıklayınız

Sosyal zamanlarda çekilen fotoğrafları indirmek için buraya tıklayınız

Bu haber 1632 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.12.2010 14:11:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.