Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Stratejik Plan Tanıtıldı

Elazığ Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 20011-2014 dönemi  ‘Stratejik Plan Kitabı’nın tanıtımı yapıldı.

6 Aralık 2010 tarihinde Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Turan Yılmaz, Ali Rıza Ekmekyapar, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Turhan, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz, eski Belediye Başkanlarından Gazeteci  Yazar Şükrü Kacar, Milli Eğitime bağlı çeşitli okulların yöneticileri, yazarlar, basın mensupları ve stratejik planı hazırlayan ekip katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Mehmet Yılmaz, stratejik planın önemi üzerinde durarak, devletin kurumlara vermiş olduğu kaynakların etkin ve doğru kullanımının önemli olduğunu belirterek, “Ülkemizdeki kamu harcamalarının yapılan işe karşılık dengeli olması israfa gitmeden en ekonomik iş üretebilmek ve üretilen işlerin çağın gerçeklerine uygun olması gerekir.”dedi.

Yılmaz konuşmasında, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak, gerek iş dünyasının talepleri, gerekse ihtiyaç duyulan alanlarla ilgili planlı ve programlı çalışmak için, yaklaşık 20 kişilik bir ekip tarafından kurumun 2011-2014 stratejik planının oluşturularak kitap haline getirildiğini söyledi.

Törende bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Turhan’da, özellikle son yıllarda başta Milli Eğitim olmak üzere, İŞ Kur, Üniversite ve eğitimle ilgili diğer kurumların iş dünyasının talep ve ihtiyaçlarına göre müfredat oluşturmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Hangi meslek grubunda olursa olsun iş dünyasının beklenti ve ihtiyaçlarını karışlamayan bir eğitimin ne istihdama ne üretime bir katkısı yoktur. Bu nedenle hazırlanan stratejik planı önemsiyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de 2014 yılına kadar stratejik planımızı oluşturmuş bulunuyoruz. Her kurumun yapması  gereken önemli bir çalışma diye düşünüyorum. Çalışmanın iş dünyamıza, ilimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Bu haber 1925 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.12.2010 10:48:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.