Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO’DAN ENGELLİLERE AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Dünya Engelliler Günü’nde, 25 engelli vatandaşa düzenlenen törenle akülü tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Elazığ Öğretmenlerevinde düzenlenen törene Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı M.Süleyman Selmanoğlu, Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, Sosyal Hizmetler Müdürü Zeynel Abidin Koç, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ Omurilik Felçlileri Dernek Başkanı  Ömer Çözeli, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, İşadamları, Engelli vatandaşlar ve aileleri katıldılar.

Başkan Ali Şekerdağ, Oda tarafından satın alınan 25 akülü tekerlekli sandalyenin Elazığ Omurilik Felçlileri Derneği’nin organizesinde Öğretmenevi’nde düzenlenen törende vatandaşlara teslim etti. Törende bir değerlendirme yapan Başkan Şekerdağ, engelli vatandaşların hayatlarını sürdürmelerinin çok zor olduğunu, onların hayatlarını kolaylaştırmak adına üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi.

 Bir toplantıda 55 adet elektrikli tekerlekli sandalyenin sözünü verdiklerini belirten Şekerdağ, “Bugün bunun 25 tanesini huzurlarınızda teslim ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde geri kalanı da teslim edeceğiz. Bu bizim hem aile yapımızdan gelen bir anlayış, hem de dinimizin gereğidir. Allah diyor ki ‘Merhamet etmeyene merhamet edilmez.’ Bu anlayışla inşallah bundan sonra da üzerimize düşen görevi yapacağımızın sözünü veriyorum. Bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın da ‘Dünya Engelliler Gününü’ kutluyorum” dedi.

Elazığ Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ömer Çöteli de Türkiye`de yaklaşık 8,5 milyon engelli bulunduğunu, bunun 150 bininin omurilik felçlisi olduğunu söyledi.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 5 bin kişinin çeşitli sebeplerle omurilik felçlisi grubuna girdiğini, buna bağlı olarak tekerlekli sandalyeye olan ihtiyacın arttığını belirten Çöteli, dernek olarak bu ihtiyacı karşılamaya çalıştıklarını kaydetti. Çöteli, “Amacımız Elazığ merkezde, ilçelerde ve köylerde akülü ve manuel sandalyesiz kardeşimiz kalmasın. Bu vesile ile akülü ve manuel sandalyeye ihtiyaç duyan kardeşlerimiz derneğimize müracaat etmeleri halinde ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılamaya çalışacağız. Dünya egeliler gününde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından son derce güzel bir jest yapılmıştır. Tüm engelli kardeşlerimiz adına Elazığ TSO Yönetim ve Meclis Üyelerine Sayın Başkanımız şahsında teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 25 engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

 

 

Bu haber 1653 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.12.2010 11:15:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.