Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Kadın Girişimciler Kurulu Yeniden Oluşturuldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetini sürdüren Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu yeniden oluşturuldu. Önceki dönem kurul üyelerinin kendi inisiyatifleri ile istifa etmelerini değerlendiren Elazığ TSO yeniden bir çalışma başlatarak Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nu oluşturmuştur.

26 Kasım 2010 tarihinde Elazığ TSO Meclis Salonunda bir Basın toplantı yapan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulunun yeni üyeleri önümüzdeki süreç içerisinde Elazığ’a katkı sağlamayı hedeflediklerini belirttiler.

Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, ilimizin sorunlarının çözümü ve üyelerimize daha etkili hizmetler üretmek adına Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin azami gayret gösterdiklerini belirterek, “İşsizlik sorununu çözmüş, ülke genelinde bir marka kent oluşturmak adına tüm imkanlarımızı sonuna kadar değerlendirmek suretiyle çalışıyoruz. Elbette bu çalışma sürecine kadınların katılması önem taşıyor. Bir toplumu kalkındırmak ve ileri götürmek için tüm bireylerin kadın erkek ayrımı olmadan müşterek hareket etmesi büyük önem taşıyor. Bu noktada eksikliğini gördüğümüz Elazığ Kadın Girişimciler Kurulunu yeniden oluşturmuş bulunuyoruz. Geçmiş dönemlerde bu birimde görev yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde yer alan arkadaşlarımızın ise, Elazığ’da kadın girişimciliğinin teşvik edilmesi adına önemli hizmetler yapacaklarından şüphem yoktur. Kendilerine başarılar diliyoruz. Oda olarak her zaman yanlarında olduğumuzun bir kez daha altını çizmek istiyorum.”dedi.

Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu adına bir değerlendirme yapan Mehtap Özer’de, Elazığ TSO’nun destek ve katkılarıyla Elazığ Kadın Girişimciler Kurulunu oluşturduklarını söyledi.

Özer konuşmasında, “Hedefimiz, Elazığ’da kadın girişimci sayısını erkek girişimci sayısıyla aynı seviyeye ulaştırmaktır.”dedi.

Özer değerlendirmesinde şunları söyledi: “Elazığ’ın ekonomik geleceği açısından bizleri en fazla umutlandıran husus, müteşebbis kadınlarımızın var olmasıdır. Elazığ ekonomisinin  gelişmesi için, kadınlarımızın sosyal hayata ve üretim süreçlerine dahil olması gerektiğine inanıyoruz. Sadece zengin olmak için değil, bu şehirde yaşayan tüm vatandaşların daha iyi hayat standartlarına ulaşması için çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Kadın girişimcilerimiz iş hayatına atılarak, aynı zamanda zor ve fedakarlık isteyen milli bir vazife üstlenmiştir. Umuyorum ki, çok iyi yeteneklere ve niteliklere sahip, binlerce iş kadınlarımız bu yolda ilerleyecektir. Böylece iş ve toplum hayatında nezaket, zarafet ve incelik, daha fazla hakim olacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ülke genelinde başlatılan ve yerelde Elazığ TSO tarafından desteklenen Kadın Girişimciler Kurulumuzun ilimizde güzel çalışmalara imza atacağına inanıyoruz. Bu düşüncelerle bizlere büyük destek veren Elazığ TSO Başkanı Sayın Ali Şekerdağ’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kurulumuz ilimize hayırlı olsun” dedi.

ELAZIĞ KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ÜYELERİ

Mehtap Özer            

Av.Hacar Gök         

Canan Tekin           

Bilge Eroğlu Muşul   

Şeyda Kahraman     

Dr. Selma Taneli      

Ayşe Saylan            

Gülnur Tuğ              

Fatma Siler             

Özgül Güner           

Özlem Günaydın     

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 3687 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.11.2010 13:04:35
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.