Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından açıklanan, Kamuya olan borçların yeniden yapılandırılması çalışmasının reel sektöre büyük bir motivasyon ve ivme kazandıracağını söyleyen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, birikmiş vergi ve prim borçlarının yapılandırılmasının, iş dünyasını rahatlatacağını ifade etti.

Başkan Şekerdağ, kamuya ait bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısında gündeme gelen, özel sektörün ve vatandaşların kamuya olan vergi ve prim borçlarının ödenebilir bir plana bağlanmasının gerekli olduğu, 2009 yılında kamuoyunun gündemine getirmiş ve hükümete TOBB kanalıyla iletmişti.

Bu çerçevede 120 milyar liraya ulaştığı tahmin edilen, birikmiş Vergi ve Prim borçları ile diğer kamu alacaklarının yapılandırılmasına yönelik hazırlanan çalışma, iş dünyasının beklentilerini çok büyük ölçüde karşılamıştır.

Küresel ekonomik kriz sonrasında, kamu idaresi ile reel sektörü barıştırmak ve beyaz bir sayfa açmak açısından böyle bir adım, ekonominin büyüme sürecini de kuvvetlendirecektir.

İş dünyası olarak; reel sektörü rahatlatan, müteşebbisi fabrikasına, tüccarı dükkânına döndürecek bu girişim için teşekkür ediyoruz.”

Şekerdağ, yapılandırma ile ilgili yasal çalışmanın, Meclis’ten ivedilikle geçmesini beklediklerini ifade ederek, bankalarla bugüne kadar çeşitli sorunlar yaşayan müteşebbislerin ve vatandaşların sicillerinin yeniden düzenlenerek, sayıları 700 bini geçen kredi kartı mağdurlarının da gecikme faizlerinin kaldırılıp, borçlarının yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

Başkan Şekerdağ, Oda aidat borcu bulunan üyelerin de yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na müracaat ederek aftan yararlanmalarını istedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1379 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.11.2010 09:59:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.