Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Sağlık sektöründe Elazığ “marka kent” olacaktır…

Sağlık Sektörü Elazığ TSO Meclisinde Değerlendirildi

 

Elazığ TSO Kasım Ayı Meclis Toplantısına katılan Sağlık İl Müdürü Dr.Kanunu Keklik, Elazığ’ın kamu ve özel sektör yatırımları ile bölgemizde sağlık alanında marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. 

Elazığ TSO Kasım Ayı Meclis Toplantısı 11 Kasım 2010 tarihinde Nuri Önal başkanlığında, İl Sağlık Müdürü Dr.Kanuni Keklik, İl Sağlık Müdür Yardımcıları Dr.Halit Gökalp, Dr.Abdullah Tosun, İbrahim Bozkurt, 112 Acil Servis Başhekimi Dr. Tanem Güven ve Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, toplantıya katılan Sağlık İl Müdürü ve diğer konuklara teşekkür ederek, “Sözlerime başlamadan önce, Meclisimizin davetine icabet ettiğiniz için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum.

İlimizin yetiştirmiş olduğu değerli kültür adamı, Harput Musikisinin Usta İcracısı Sayın Enver Demirbağ’ı elim bir şekilde kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine rahmet ailesi başta olmak üzere tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz.

Yine Kurban Bayramı arafesinde yapmış olduğumuz bu toplantı vesilesiyle, kutsal topraklarda olan yakınlarınızın ve tüm hemşerilerimizin salimen dönmelerini temenni ediyorum.

Bu vesile ile, şimdiden hepinizin Kurban Bayramını kutluyor, nice bayramlara diyerek esenlikler diliyorum.

Sağlık malumunuz olduğu üzere, ilimizin gelecek vaat eden sektörleri arasında yer almaktadır. Odamızın da içinde bulunduğu Elazığ Kümeleme çalışması ve Rekabet Analizinde sağlık sektörünün ilimiz için öncü sektörlerden biri olduğu görülmüştür.

Yapılan özel yatırımların yanı sıra kamunun sağlık alanındaki yatırımları dikkate alındığında İlimizin bu alanda gelecekte bölgenin en önemli ili olacağı görülmektedir.

İlimizin sağlık alanında kişibaşına düşen yatak ve doktor sayısı bakımından Türkiye ortalamalarının üzerinde olduğunu biliyoruz. Bu avantajımızı devam ettirerek, Elazığ’ı bu alanda marka şehir yapmak için kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek belirlenen hedefler doğrultusunda çalışmalar yapmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

 

Marke Kente Doğru…

Sağlık İl Müdürümüz Dr. Kanuni Keklik’te Odamız, Meclis Toplantısına davet edilmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, “İlimizin güzide kuruluşlarından olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısında siz değerli iş adamlarımızla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sayın Başkanımızın da işaret ettiği gibi Sağlık sektöründe Elazığ gerçekten son derece önemli bir il. Kamu ve özel yatırımları ile kentimiz bu alanda marka kent olacaktır diye düşünüyoruz. Bakanlığın sağlık kampüsleri projesi içerisinde yer alan Elazığ’da bu büyük yatırım Aralık ayı içerisinde başlayacaktır.”dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Kanunu Keklik, sunum eşliğinde müdürlüğün çalışmaları ve sağlık altyapısı hakkında detaylı bilgiler vererek çeşitli soruları cevaplandırdı.

Toplantıda, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da faaliyetler hakkında Meclis üyelerine bilgiler verdi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

 

Bu haber 1855 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.11.2010 16:29:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.