Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“Dünyada ve Türkiye de Kalıp Hazırlama Konusundaki Yenilikler ve Gelişmeler” Semineri

Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanmış olan “Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama Sisteminde Öğretmen, İşçi ve Öğrenci Eğitimi” projesi kapsamında Odamızda, “Dünyada ve Türkiye de Kalıp Hazırlama Konusundaki Yenilikler ve Gelişmeler” konulu bir seminer düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan, Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Özden Öztaş, “Kursiyerlerin bilgisayarlı kalıp hazırlama sisteminde değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmalarını sağlamak; bu kişilerin alanlarındaki bilgi, beceri ve niteliklerinin arttırılmasına özellikle üniversite ve lise mezunu öğrencilerimizin istihdam olanaklarının arttırılmasına katkıda bulunmak; Elazığ ili ve ilçelerinde tekstil sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli kalıp elemanı ihtiyacını karşılayarak, sektör ve mesleki eğitim kurumu işbirliğini geliştirmek amacıyla uyguladığımız projemiz yoğun bir ilgi görmektedir. Proje ilkini yaptığımız bu seminer konusunda uzman bir kurum olan İstanbul Tekstilciler Birliği Uzmanlarınca verilecektir. Seminerin yararlı olmasını diler saygılar sunarım”dedi.

Proje Ortağı olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası adına seminerde bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevik Özlü de Elazığ’ın proje hazırlama kapasitesinin artmış olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Proje Koordinatörü Musa Kılıç ise seminer öncesi proje hakkında teknik bilgiler verdi.

Yapılan konuşmaların İstanbul Tekstilciler Birliği uzmanları ile Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şule Çivitçi tarafından yaklaşık iki saat süren bir seminer verildi.

Seminere kursiyerler, üniversite ve meslek okullarının ilgili bölümlerinden çok sayıda öğrenci, öğretmen ve tekstil sektöründe yer alan firma temsilcileri katıldı.

Bu haber 1958 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.11.2010 16:25:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.