Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Yatırım Destek Ofisinin Açılışı Yapıldı

TRB1 Düzey 2 Bölgesi Elazığ, Bingöl, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı’nın Yatırım Destek Ofisi (YDO) düzenlenen törenle açıldı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet binasının 5. katında faaliyete geçecek olan Fırat Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi’nin açılışı, Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun katılımı ile 9 Kasım 2010 günü gerçekleştirildi.

Açılışa; Fırat Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, Elazığ Valisi Muammer Erol, Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Malatya Valisi Doç.Dr. Ulvu Saran ile birlikte FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Tunceli ve Bingöl TSO Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, İl ve İlçe Belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ve iş dünyası temsilcileri katıldılar.

Açılış töreninde bir değerlendirme yapan, Fırat Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen Nisan 2010’da kurulan Fırat Kalkınma Ajansının yapılanmasının süratle tamamlanmaya başlandığını belirterek, “Malatya merkezde bulunan Ajansın hizmet binasının açılışını yaptık. Ardından Elazığ’da ilk olarak Yatırım Destek Ofisimizin bugün açılışını yapıyoruz. Son derece modern ve fiziki mekan olarak iyi tasarlanmış bu birimimizin Elazığ’a önemli hizmetler verecektir. Destek Ofislerimiz çok kısa bir süre içerisinde Bingöl ve Tunceli’de de açılacaktır. Proje teklifine çıkmış olduğumuz “Mali Destek Programı” kapsamında bilindiği gibi bu yıl 11 milyon bütçemiz var. Bu bütçenin 4 ilimizdeki işletmelerimize kullandırılarak istihdam artışı ve kaynaklarımızın ekonomiye kazandırılmasını hedefliyoruz. 2011 yılı içerisinde yine bu desteklerimiz artarak devam edecektir. Bu düşüncelerle Ofisin Elazığ’a hayırlı olmasını diler saygılar sunarım”dedi.

Şekerdağ: Büyük mutluluk yaşıyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da yaptığı değerlendirmede Oda bünyesinde ofisin açılmış olmasının Elazığ’a çok ciddi katkı vereceğini ifade ederek, “Hizmet binamız içerisinde yer alan, Fırat Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, Odamızla müşterek olarak iş dünyamıza hizmet verecektir. Gerek bilgilendirme, gerekse yatırımların yönlendirilmesi sürecinde Ofiste görev alacak uzman arkadaşlarımız yön gösterici olacaklardır. Önümüzdeki dönem içerisinde iş dünyasına daha büyük bütçelerle destek verecek olan Ajansın bu hizmetinden Elazığ işletmelerinin en üst düzeyde istifade etmeleri hususunda Ofis önemli bir misyon üstlenecektir. Bu vesile ile hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Yapılan değerlendirme ve Ofisin gezilmesinin ardından, Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Odamız Meclis Toplantı salonunda yapıldı.

Bu haber 1561 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.11.2010 13:19:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.