Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Başbakan Erdoğan'dan Toplu Açılış

8 Mart 2010 tarihinde Elazığ’da meydana gelen depremin ardından TOKİ tarafından yapılan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimi ve Elazığ’da yapımı tamamlanan 36 tesisin açılışı için Başbakan Erdoğan ve çok sayıda Bakan Elazığ’a geldi.

Arasında Elazığ Belediyesi Hizmet Binası ve Güney Çevre Yolu gibi yatırımlarında bulunduğu 36 tesis ve yatırım için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla toplu açılış töreni yapıldı.

Elazığ Belediyesi Hizmet Binası önünde yapılan açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan toplam 36 tesisin bugün toplu bir şekilde hizmete açıldığını kaydederek başladığı konuşmasına Elazığlı şair Mehmet Bico Kerküklü’nün “Gakkom” şiirini okuyarak devam etti. Arasında Elazığ Belediyesi Hizmet Binası ve Güney Çevre Yolu gibi önemli yatırımları bugün hizmete sunduklarını kaydeden Erdoğan, açılışı yapılan yatırımlar arasında özel sektör tarafından yapılan ve yaklaşık 500 kişiye iş imkânı sağlayacak olan 14 ayrı yatırımın da bulunduğunu sözlerine ekledi.

Törende bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise, deprem felaketinin ardından zarar gören okulların kısa bir zamanda hayırseverlerin de katkıları ile tamamlanarak hizmete açıldığını açıkladı.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Elazığ Belediyesi Hizmet Binası ve Güney Çevre Yolu gibi yatırımların toplu açılış kurdelesini kestiler.

 

Depremzedeler İçin Anahtar Töreni

8 Mart 2010 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından TOKİ tarafından depremzedeler için yapımı gerçekleştirilen 1474 konutun anahtar teslimi yapıldı.

Kovancılar’da yapılan anahtar teslim törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bakanlar, milletvekilleri, il protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir değerlendirme yapan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, 7 ay gibi kısa bir zamanda evleri tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiklerini açıkladı.

Elazığ Valisi Muammer Erol ise depremden sonra çok sayıda ve çok farklı taleplerin geldiğini ancak devletin tüm imkânları deprem anından itibaren seferber edilerek bu taleplerin eksiksiz bir şekilde karşılanmaya çalışıldığını ifade etti. TOKİ konutları haricinde yapımları devam eden afet konutlarının da hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını açıklayan Vali Erol, hak sahiplerine anahtarlarını teslim etmekten dolayı mutlu olduklarını vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise konuşmasında deprem gibi afetlerden sonra insanların yaşadıklarından ders çıkarmaları halinde bundan sonra oluşacak afetlerde zararın en hafif şekilde atlatılmasının mümkün olabileceğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise 1830 toplam afet konutundan 1474’ün bugün hak sahiplerine teslim edildiğini ifade ederek, okul, cami ve alışveriş merkezinin de en kısa zamanda tamamlanmasını istedi. Çarpık yapılaşma ve bilinçsiz kentleşmenin ortadan kaldırılması ve afet anında yaşanan olumsuzlukların azaltılması için önemli çalışmalar yapıldığını açıklayan Başbakan Erdoğan, afetlerin değil ama can kayıplarının azaltılabileceğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan ihtiyaç sahibi olan ailelere Zorlu Holding tarafından beyaz eşya setlerinden oluşan bir yardımın da yapılacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra hak sahiplerine anahtarlarını teslim ettiler.

 

 

 

 

 

Bu haber 1893 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.11.2010 08:43:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.