Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı

 

Fırat Kalkınma Ajansı “Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı 2010 Yılı Teklif Çağrısı” proje tanıtım toplantısı Elazığ iş dünyasının yoğun katılımı ile Odamız Konferans Salonunda 21 Ekim 2010 tarihinde yapıldı.

Toplantıya; Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekteri Fethi Altunyuva, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda işadamı ve konuya ilgili duyanlar katıldıları.

 

Önal: Kalkınma Ajansı İş Dünyasına Önemli Katkılar Sağlayacaktır…

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Ajansın bir yıl içerisinde kurumsal yapısını tamamlayarak proje teklifine çıkmış olmasının önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Önal konuşmasında; “25 Temmuz 2009 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile; Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerine hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan, Fırat Kalkınma Ajansı, bir yıl gibi kısa bir sürede yapılanmasını tamamlayarak bugün proje teklif çağrısına çıkmıştır.

Öncelikle bu kısa sürede kurumsal yapısını tamamlayarak, bölgemiz insanına büyük yararlar sağlayacak hibe kredileri hususunda açıklanmış olan program nedeniyle, Ajansın tüm çalışanları başta olmak üzere, Yönetim Kurlunu ve diğer tüm emeği geçenleri kutluyorum.

Ajansın 2010 Çalışma Programında planlanan “Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı” 20 Ekim 2010 tarihi itibarı ile başlamış bulunmaktadır. 6 Aralık 2010 tarihine kadar gerçek ve tüzel kişilerin projelerini verebilecekleri bu çağrının bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Programın nasıl uygulanacağı ve desteklerden nasıl istifade edilebileceği hususunda, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Fethi Altunyuva ve Ajans Uzmanları Sayın Mehmet Temiz, Ahmet Yıldırayata, Hakan Kumaşoğlu ve Abdurrahman Çelik detaylı bilgiler verceklerdir.

Bu vesile ile, ben bu programın dört ilimizin ekonomik gelişimine ve istihdamına katkı sağlamasını temenni eder, katılımınız için hepinize en derin saygılarımı sunarım.”dedi.

 

Altunyuva: Proje İşletmeler Açısından Artık Vazgeçilmez Olmuştur

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva’da Ajans olarak Mayıs ayında oluşturulan kurumsal alt yapının bölgeye hizmet vermeye başladığını ifade etti. Altunyuva değerlendirmesinde, “Ajansımızın üç temel faaliyet alanı olacaktır. Bunlardan ilki, yaşadığımız coğrafyanın geleceğini şekillendirmek üzere planlar, programlar, projeler ve stratejiler üretmektir. İkinci çalışma alanımız ise,  bu stratejiler doğrultusunda belirlediğimiz ve potansiyeli olan, yeterince yararlanamadığımız alanların mali destek programları uygulayarak desteklenmesidir. Üçüncü çalışmamız ise, bölgemiz yatırım imkanlarının belirlenerek bunların tanıtılması ve bölgedeki yatırımcıların iş ve işlemlerinin kolaylaştırılmasıdır.”dedi.

Altunyuva konuşmasında,  proje hazırlamanın bir kültür olduğunu, bu kültürün özellikle bölgemizde gelişmesi gerektiğini ifade ederek, “Son yıllarda bu konuda önemli adımlar atıldı ve gelişmeler sağlandı. İnşallah bunu tüm KOBİ’lerimizle birlikte biraz daha ileriye taşıyacağız. Proje hazırlamaktan çok korkulmaması gerekiyor. Bu konu artık iş yaşamının temel konularından biri haline gelmeli. Bizde Ajans olarak, bu bölge bu kültürün gelişmesi adına elimizden gelen katkıyı ve desteği vereceğiz.”dedi.

 

Öztop: 4 Kente 11 Milyon TL Hibe Verilecek

Fırat Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Mesut Öztop ise konuşmasında, TRB1 illerini oluşturan Bingöl, Elazığ, Malata ve Tunceli için toplam 11 milyon TL bir bütçe ayrıldığını belirterek, bu bütçenin adı geçen illerde faaliyet gösteren KOBİ’lerin hazırlayacağı projelere verileceğini söyledi.

Öztop, proje hakkında detaylı bir sunum yaparak, katılımcıların çeşitli sorularını cevaplandırdı.

 

 

 

 

Bu haber 1772 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.10.2010 11:46:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.