Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Yurtdışı Uçuşlar Elazığ İçin Önem Taşıyor

Sunexpress’in kış tarifesi kapsamında Almanya-Elazığ seferlerini iptal etmesi hususunda yaşanan gelişmenin ardından, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ; Başbakan, Ulaştırma Bakanı, THY Genel Müdürlüğü, Sunexpress Genel Müdürlüğü ve Türkiye Temsilciliği, Öğertürk Tur ve Elazığ Milletvekillerine bir yazı göndererek, seferlerin 04 Kasım 2010 tarihi itibarı ile başlamasını talep etti.

Başkan Şekerdağ yazısında; “Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu Sunexpress’in kış tarifesi kapsamında Almanya-Elazığ seferlerine başlayacağı ve kış tarifesi kapsamında, Almanya'nın Frankfurt ve Stuttgart şehirlerinden Elazığ'a direkt uçuşlar düzenleyeceği Elazığ iş çevrelerinde ve kamuoyunda büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.

04 Kasım 2010 tarihi itibarı ile başlaması beklenen seferlerin iptal edilerek uçuşların Malatya’ya kaydırıldığına dair gelişme bir süre önce Odamıza ulaşmış ve camiamız başta olmak üzere vatandaşlarımızın haklı tepkisini görmüştür.

Bölgenin tek sivil havaalanı olan Elazığ Havaalanı, Yeni pisti ile her türlü uçağın yaz ve kış aylarında güvenli iniş ve kalkışına müsait hale getirilmiş bununla birlikte; VOR, DME, NDB cihazları da devreye alınarak çeşitli riskler ortadan kaldırılmıştır.

Malatya, Bingöl, Muş ve Tunceli illerinin merkezinde yer alan Elazığ ili yaklaşık 2 milyonluk bir bölge hinterlandına hitap etmektedir. Adı geçen bu illerden Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çok sayıda vatandaşımız yaşamakla birlikte, bölgemizdeki iş adamları da özellikle uçuşların azaldığı ve dolayısı ile ücretlerin düştüğü kış aylarında Avrupa’ya iş seyahatini tercih etmektedir.

2010 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde Devletimizin resmi kayıtlarına baktığımızda ise Avrupa- Malatya arasındaki yolcu trafiğinin 11.713 kişi, Avrupa-Elazığ trafiğinin ise 18.674 kişi olduğu görülmektedir. Bölgenin merkezinde yer alan ve tüm illere eşit mesafede olan Elazığ ili dururken, uçuşların bir başka ile kaydırılmasını anlamsız ve bölge insanına haksızlık olarak değerlendirmekteyiz.

İlimizde seyahat acenteliği yapan çeşitli firmalarla yapmış olduğumuz görüşmelerde de, Elazığ’a Şututgart ve Frankfurt, Malatya’ya sadece Frankfurt’tan uçuş yapılmasına karşın, Malatya’ya yapılan uçuşların birçoğunun da yine Elazığ’da yer kalmadığı için Malatya’ya yönlendirildiği tespit edilmiştir.

Duygusal yaklaşımlardan ziyade objektif kriterler ve istatistikler göz önüne alınarak, Avrupa-Elazığ seferlerinin 04 Kasım 2010 tarihi itibarı ile ilan edilerek, bilet satışlarının başlatılması hususunda, değerli girişim ve katkılarınızı beklemekteyiz.”dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 1584 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.10.2010 16:29:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.