Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
F.Ü. Teknoloji Fakültesinden Elazığ TSO’ya Teşekkür Ziyareti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın tam destek ve işbirliği ile bu yıl kurulan ve 720 öğrenci alan Teknoloji Fakültesi Dekan ve Öğretim Üyeleri Elazığ TSO’yu ziyaret ederek, Başkan Ali Şekerdağ’a desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.

28 Eylül 2010 tarihinde Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesinden bir heyet, odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti. Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Varol, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan F. Öztop, Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hanifi Güldemir, Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Bölümü Bilgisayar Sistemleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asaf Varol ve Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı İbrahim Türkoğlu ’ndan oluşan heyet; Teknoloji Fakültesinin kurulması esnasında verdiği destekten ötürü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin VAROL, Teknoloji Fakültesi Bölümlerindeki ders programlarının Mühendislik Fakültesi Bölümlerindeki ders müfredatları ile aynı paralelde olduğunu ve buna ilave olarak Teknoloji Fakültesinde okuyacak öğrencilerin, 8 yarıyıllık eğitim-öğretim sürecinin 7. yarıyılda “İşyeri Eğitimi”ni Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı ilgili sanayi kuruluşlarında gerçekleştirecek olmasının bu bölümleri cazip hale getirdiğini belirtti. Bu amaçla Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile “İşyeri Eğitimi”nin verilmesi konusunda bir protokol imzalandığını ve Teknoloji Fakültesinin kurulması ile ilgili YÖK’e gönderilen dosya içinde Odanın işyeri eğitimi verilmesinde destek sağlayacağı taahhüdünün de yer aldığını belirtti.

Dekan VAROL, Teknoloji Fakültesinden mezun olacak, uygulama becerisi yüksek, sanayi eğitimi almış mühendislerin sanayi kuruluşlarında istihdam edilmelerinin daha kolay olacağını umduklarını dile getirdi.

Üniversitemiz Teknoloji Fakültesindeki; Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerine 2010-2011 Akademik yılında toplam 720 öğrencinin kayıt yaptırdığını belirten VAROL, ek kontenjanla öğrenci sayısının 800 ü bulacağını söyledi. Dördüncü yılın sonunda Teknoloji Fakültesi öğrenci sayısının 3200 olacağını, bu sayının da Elazığ’daki esnaf açısından önemli bir rakam olacağını ifade eden VAROL, gelecek yıl 16-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında Elazığ’da gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası İleri Teknolojiler Sempozyumunu düzenlediklerini, bu sempozyuma dünyanın birçok ülkesinden katılımcılar beklediklerini vurguladı.

Şekerdağ: Yurt sorunu halen devam ediyor

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da kentin her anlamda kalkınma ve gelişmesi için tüm kurum ve kuruluşların işbirliği yapmasının önemli olduğunu ifade etti. Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde Elazığ’ın modern bir yurda ihtiyacı olduğunu da ifade ederek, “Bu hususta önemli bir girişimcimizi Elazığ’a projesiyle birlikte getirdik. Elazığ’a modern bir yurt sözü aldık. Ancak, yer tahsisi konusunda Üniversite de yaşamış olduğu sıkıntılar nedeniyle bu yatırım maalesef Elazığ’a kazandırılamadı. Öğrenciler arktık, eğitimin kalitesi kadar, sosyal aktiviteler ve kalacakları yerlerin kalitesine de bakıyorlar. Bu pencereden baktığımızda Elazığ çok cazip görünmüyor. Bugün Fırat Üniversitesinin öğrenci kapasitesinin 40-50 binlere ulaşamamamsında en büyük sorun işte bu modern yaşam alanlarının olmamasıdır. İl ekonomisini de son derece olumsuz etkileyen bu küçülmenin mutlaka önüne geçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu düşüncelerle biz elbette Üniversitemiz bünyesinde kurulacak fakülte ve bölümlere tam destek veriyoruz. Fakültenin başta ilimiz olmak üzere tüm öğrencilere ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Bu haber 2104 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.9.2010 18:41:22
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.