Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
CHP Doğu Komisyonu Üyeleri Elazığ TSO’yu Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç ve Umut Oran, Genel Sekreter Yardımcısı Tekin Bingöl, MYK üyesi Mahmut Duyan, PM Üyesi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, PM Üyesi Mehmet Faraç ve Elazığ ve Bingöl İl Başkanı ve partililerden oluşan CHP heyet, Odamızı ziyaret ederek, Meclis Başkanı Nuri Önal ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ın katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdiler.

Şekerdağ: AB normlarında yaşamak her yurttaşın hakkı

Elazığ Ticaret Odası ve Sanayi Odası Meclis Salonunda yapılan toplantıda açıklamalarda bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, ana muhalefet partisinin üst düzey yöneticilerini Elazığ TSO’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ana muhalefet partimizin değerli yöneticileriyle bugün birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Doğu Sorunuyla alakalı çalışmalarda bulunmak üzere bölgeyi gezen heyetin çalışmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Çünkü bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımız birinci sınıf vatandaş olarak AB normlarında kaliteli bir yaşamı hak etmektedir. Bunun önünde ne tür engel var ise, tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm kesimlerin bir araya gelerek yaşanan tüm sorunların çözümünde pozitif rol oynaması gerekmektedir. Bu başta siyasi partiler olmak üzere herkesimin görevi olmalıdır. İnşallah kısa sürede toplumun bu beklentilerine karşılık verecek bir sinerjiye ülke olarak yakalarız. Bu düşüncelerle Odamızı ziyaretinizden dolayı camiamız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

Koç: Sorunlara yapıcı yaklaşıyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç’ta yaptığı değerlendirmede, “CHP olarak, ana muhalefet partisi olarak bizim de görevimiz Türkiye`nin önünü açacak, Türkiye’yi rahatlatacak tüm sorunların çözümünde kendi penceremizden, kendi bulunduğumuz cepheden, akılcı yapıcı ve uzlaşmacı yaklaşmaktır. Çatışma siyasetinden Türkiye çok şey kaybetti şimdiye kadar. Çatışma siyasette olmamalı. Rekabet olacak. Fikirler mutlaka değişik noktalarda mutlaka tartışılacak. Ama çözüm arayan, uzlaşma arayan bir siyaseti CHP bundan sonra kendisine yol haritası olarak belirlemiş durumda. Bunu da bizzat sayın genel başkanımız her konuşmasında açıklıyor. Etnik kimliklerin, inanç kimliklerinin artık siyasete konu edilmemesi gereken bir döneme girdiğimize inanmak istiyoruz. Siyaseti tanım olarak yapacak olursak bir çeşit kamu görevidir siyaset. İnsanı ilgilendiren her sorunu bulunduğunuz yelpazenin noktasından çözüm arama boyutunda değerlendirmek gerekiyor. Bunun üzerine bir siyaset inşa etmek gerekiyor. Bu yeni dönemdeki tartışmalar umarım Türkiye’nin önünü açar ve yıllardır siyasetin bilinçli bilinçsiz kullandığı ya da sömürdüğü değişik konular artık siyasetin kullanabileceği alanlardan çıkar” diye konuştu.Bu haber 1433 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.9.2010 18:02:00
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.