Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Tosyöv ve JCI-Elazığ oluşumu katkılarıyla, Elazığ TSO Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi tarafından organize edilen “Finansmana Erişim” etkinliği, 18 Eylül Cumartesi günü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası seminer salonunda gerçekleştirildi.

Ticari hayat açısından günümüzün öncelikli sıkıntısı olan finansmana erişim konusunun ele alındığı etkinliğe, Elazığ TSO yönetim kurulu, öncü sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, firma yetkilileri, banka görevlileri ve ilgililer katıldı. Elazığ TSO yönetim kurulu üyesi Tevfik Özlü tarafından yapılan açıklamada, “Ekonomi” kavramının insanlık tarihi boyunca hep var olduğu, alış - veriş, borç - alacak, vade - ödeme gibi kavramların insan hayatında önemli bir yer tuttuğu ifade edildi. Özlü, “Ticari açıdan küçülen dünya ölçekleri içerisinde, başta KOBİ’ler olmak üzere iş dünyasına yönelik birçok kaynak ve finansman fırsatları da bulunmaktadır. Bu toplantıda, bu finansman kaynakları nelerdir, nasıl müracaat edilir, kimler yararlanabilir, yolu yöntemi nedir? gibi sorularımıza cevap arayacağız.” sözleriyle etkinliği tanıttı.

“Finansmana Erişim” toplantısının, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen programlar arasında iştirakçi olarak katıldıkları beşinci etkinlik olduğunu bildiren Tosyöv Proje Koordinatörü Cüneyt Örkmez, Elazığ’da ticari açıdan bir canlılığın söz konusu olduğunu ve bölge illere örnek olacak bir bilgilenme arzusunun hâkim olduğunu bildirdi. Elazığ TSO’nun bu konuda özveriyle çalışarak üyelerine mümkün olduğu kadar etkin faydalar sağlayacak çalışmalar yaptığını ifade ederek teşekkürlerini iletti. Etkinlik organizasyonuna katkı sağlayan, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Elazığ Oluşumu (JCI-Elazığ) başkanı Nida Platin, bölgenin gelişimine pozitif katkı sağlamak için bir araya geldiklerini ve bu tip etkinlikler aracılığıyla verimlilik artışına destek verdiklerini ve dernek olarak genişlediklerini ifade etti.

Finansmana ne sebeplerle ihtiyaç duyulduğu ve hangi noktalarda nasıl teknikler kullanılarak daha etkin bir finansman yönetiminin sağlanacağı gibi temel başlıkları katılımcılarla paylaşan Dr. Adalet Hazar, daha çok yurt dışı kaynaklı düşük vade farkı tutarlarıyla uzun vadeli finansman kaynakları ve öngördükleri şartlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Amaçlanan projenin türüne ve yatırım miktarına göre hangi kuruma yönelmenin uygun olacağı konusunda, sohbet havasında devam eden etkinlikte, daha sonra riskler, yapılması gereken ön-çalışmalar ve alınacak önlemler konusunda bilgi verildi.

Etkinlik Sunumunu Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayınız.

Bu haber 4361 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.9.2010 16:16:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.