Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
‘FİNANSMANA ERİŞİM’  İMKANLARI

"Ekonomi" kavramı insanlık tarihi boyunca hep vardı; çünkü alış-veriş, borç-alacak, vade-ödeme gibi kavramlar insan hayatında zaman kadar etkili, yer çekimi kadar gerçekti…

Para icat edilmeden önce de, deniz kabuğundan kıymetli metallere kadar çeşitli mallar değişim aracı olarak kullanıldı. Tarihteki ilk madeni para basımı M.Ö. VII. yüzyılda Anadolu’da Lidyalılar tarafından gerçekleştirildi.  İlk madeni parayı bastıkları dönemde Lidyalılar, finansman konusunun bu kadar genişleyip başlı başına büyük ve önemli bir temeli oluşturacağını düşünmüşler miydi acaba?

Eskiden işler kesinlikle çok daha kolaydı, ama yoğun rekabet ortamının gelişmesi sebebiyle artık firmalar, her türlü operasyonlarında olduğu gibi finansman yönetiminde de giderek daha rasyonel ve planlı bir çalışma tarzı izlemek zorundalar.

En az nefes almak kadar gerçek bir kanun bu: Ticari fikrinizi gerçekleştirmek için paraya ihtiyacınız var! Ancak finansmana erişimin ne kadar zor olduğunu gösteren “para isteme benden buz gibi soğurum senden” gibi -aslında espri gibi görünen fakat içinde gerçeği de barındıran- ifadeler vardır. “Finansmana Erişim” plan ister, çünkü zordur, hesap ister çünkü kuralları vardır, proje ister çünkü çok şeyle bağlantılıdır…

Bu kapsamlı konuda nasıl bir yöntemle başarıya ulaşılabileceğinin konuşulacağı toplantıya katılmanız kesinlikle kazanç sağlayacaktır. JCI Elazığ oluşumu ve Tosyöv katkılarıyla Elazığ TSO Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi tarafından organize edilen ve konunun ülkemizdeki öncü uzmanlarından, Dr. Adalet Hazar’ın (www.adalethazar.com) sunumuyla gerçekleştirilecek olan etkinlik,  18 Eylül 2010 tarihi, saat 14.00’te Elazığ TSO seminer salonunda ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1618 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.9.2010 11:59:00
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.