Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Hayvancılık ve Besicilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısına Yoğun İlgi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Bankası Elazığ Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Hayvancılık Sektörüne Sağlanan Destekler” ile ilgili bilgilendirme toplantısı yoğun ilgi gördü.

Toplantıya; Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M. Ali Dumandağ, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Metin Bulut, Ziraat Bankası Elazığ Merkez Müdürü Türkay Erdoğan, Elazığ Süt Üreticileri Birliği Başkanı Talat Dilek, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Üyeleri, çok sayıda girişimci ve basın mensupları katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından 1 Ağustos tarihi itibarı ile başlayan desteklerin hayvancılık sektörü için büyük önem taşıdığını söyledi.

Başkan Şekerdağ konuşmasında, “ Büyükbaş süt hayvancılığı ile besicilik faaliyetleri için girişimcilere sıfır faizli yatırım ve işletme kredisi uygulaması ilimiz için büyük önem taşımaktadır. Hayvancılık sektörü ile ilgili çok sayıda girişimcimizin çalışmaları mevcut. Bu desteklerle bu girişimcilerimizin önünün açılacağına inanıyorum. Bu bilgilendirme toplantısını yapan Ziraat Bankası Elazığ Şube Müdürümüz Sayın Türkay Erdoğan, kurum olarak girişimcilere her türlü kolaylığı ve desteği sağlamaktadır. Bugün de bizleri kırmayarak bu toplantıda değerli bilgilerini üyelerimizle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz.”dedi.

Desteklerle ilgili slayt gösterisi eşliğinde bilgiler veren Ziraat Bankası Elazığ Merkez Şube Müdürü Türkay Erdoğan’da  desteklerle, hayvancılık sektörünün gelişmesine önemli katkılar sağlanacağını belirtti.

Erdoğan değerlendirmesinde, “Proje kapsamında ülke geleninde 34 bin kişiye yeni istihdam imkanı sağlanması ve ülke ekonomisine de yıllık yaklaşık 5 milyar liralık katkı hedefleniyor. Destekler kapsamındaki proje ile ‘yatırım kredileri’, ahır, ağıl yapma, süt sağım tesisi kurma ve hayvan alımını kapsayacak. Krediyle, süt sığırcılığına, damızlık etçi sığır, koyun, keçi, büyükbaş hayvan ve manda yetiştiriciliğine sıfır faizli kredi verilecektir. Geri ödemesi 7 yılda yapılacak olan kredinin limiti 7.5 milyon lira olacak ve en üst limitten alındığında yaklaşık bin baş damızlık hayvan alınabilecektir. Kredinin uzun dönemli vadeli olması ve üst limitinin yüksek oluşu hayvancılık sektörüne önemli destek sağlayacaktır. Banka olarak Elazığ’daki girişimcilere her türlü bilgi ve desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtir, bu imkanı bize sağlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na çok teşekkür ederiz.”

Toplantı, katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1963 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.9.2010 15:33:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.